KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "KOREAI_NOI_KEZILABDA_VALOGATOTT"
A bírók lopták el tőlünk a bronzérmet 2008. augusztus 23. 08:52 Hiába vezettünk, hiába játszottunk erőn felül, az orosz bírói kettős nem hagyta, hogy ünnepeljünk. A Korea elleni utolsó tíz percben olyan botrányos játékvezetést adtak elő, amely nemhogy egy olimpiai bronzmeccsen, de még egy női tartalékmérkőzésen sem dívik. Kikaptunk 33-28-ra, de a lányok küzdenitudásból jelesre vizsgáztak.

Korea női kézisei a legjobb négy között 2008. augusztus 19. 13:45 A koreai válogatott esélyeshez méltóan 31-23-ra verte a hazai pályán játszó kínaiakat a pekingi ötkarikás játékok női kézilabda-tornájának negyeddöntőjében. Korea már az első félidőben megmutatta erősségét, a második félidőben mindössze tartania kellett megszerzett előnyét. A távol-keleti gárda így a legjobb négy között a svédeket felülmúló norvégokkal találkozik majd.

A dél-koreaiak átszaladtak kéziseinken 2008. augusztus 17. 16:13 Románia ellen játszik a negyeddöntőben a Hajdu János szövetségi kapitány által irányított magyar női kézilabda-válogatott a pekingi olimpián, miután a csoportkör utolsó összecsapásán megsemmisítő, tizenegy gólos vereséget szenvedett a Koreai Köztársaságtól. Riválisaink 6-0-lal kezdtek, közel tíz percet kellett várni az első magyar gólra, majd az első félidő végére már nyolc gól volt az ázsiaiak előnye. A második félidőben rohanósabb, nyíltabb taktikára váltott csapatunk, de a különbség csak még tovább nőtt.

Peking 2008, női kézilabda: a dél-koreaiak leléptek Németországot 2008. augusztus 11. 11:37 A Koreai Köztársaság női kézilabda-válogatottja tíz góllal verte Németországot a pekingi olimpia női kézilabda torna B csoportjának második fordulójában. A két válogatottal azonos csoportban szerepel a Hajdu János szövetségi kapitány által irányított magyar együttes is, amely hétfőn Brazília ellen 28-28-as döntetlent ért el.

Döntetlen a nyitónap csúcsmérkőzésén 2008. augusztus 9. 11:16 Döntetlenül végződött a női kézilabdatorna nyitónapjának csúcsmérkőzése. A mieink csoportjában a második félidő közepe táján biztos győztesnek látszott a világbajnok orosz válogatott a legutóbbi olimpia ezüstérmese, Korea ellen, a mérkőzés 29-29-es döntetlennel végződött