KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "DEL_KOREAI_LABDARUGO_VALOGATOTT"
Továbbjutott Ausztrália és Dél-Korea 2015. január 13. 15:19 A házigazda Ausztrália labdarúgó-válogatottja kedden második, Kuvait elleni meccsét is könnyedén, 4-0-ra nyerte meg az Ázsia-kupa A csoportjában, ezzel nemcsak saját, de a hozzá hasonlóan százszázalékos dél-koreaiak továbbjutását is bebiztosította.

Német kapitány Dél-Koreában 2014. szeptember 5. 14:16 Uli Stielike lett a dél-koreai labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. A szövetség pénteki közlése szerint a német szakember - aki 42-szer játszott az egykori NSZK válogatottban, amellyel 1980-ban Európa-bajnoki arany-, két évvel később pedig világbajnoki ezüstérmet szerzett - a 2018-as oroszországi vb végéig kötelezte el magát.

Távozni kényszerül az Arsenal új vétele 2011. október 10. 11:10 Kellemetlen hírt közölt Pak Dzsu-jung, az Arsenal néhány hete vásárolt támadója, aki két éven belül távozni kényszerül a klubtól, mivel 30 esztendős kora előtt kötelezően be kell vonulnia a katonaságba.

Duplázott az Arsenal-csatár – videó 2011. október 7. 17:23 Fordulatos és izgalmas, hazai helyzetekben bővelkedő 90 perc után a dél-koreai labdarúgó-válogatott 2-2-es döntetlent játszott a jövő évi Európa-bajnokság társrendezője, Lengyelország ellen. A szöuli felkészülési összecsapáson a nemrég az Arsenalhoz igazolt Pak duplázott, a túloldalon a Borussia Dortmund két játékosa, Robert Lewandowski és Jakub Blaszczykowski talált a kapuba.

Triplázott az Arsenal új szerzeménye 2011. szeptember 2. 15:29 Aki eddig nem értette, vajon miért igazolta le az Arsenal támadósorába Pak Csu Jungot, az most gyors választ kapott, a dél-koreai válogatott csapatkapitánya triplázott az ázsiai vb-selejtezőn a Libanon ellen 6-0-ra megnyert mérkőzésen.

Kagava-dupla, Japán 13 meccse veretlen 2011. augusztus 10. 16:44 VIDEÓ! Alberto Zaccheroni valamit nagyot eltalált Japánban, hiszen a labdarúgó-válogatott zsinórban 13. hivatalos mérkőzésén maradt veretlen, elismerésre méltó 3-0-s győzelmet aratva kelet-ázsiai riválisa, Dél-Korea felett.

Az Ázsia-kupa gólkirálya a Bundesligában 2011. január 31. 14:26 A Wolfsburg szépen csendben leigazolta a 2011-es Ázsia-kupa egyik legnagyobb felfedezettjét, Ku Dzsa Csolt, aki öt góljával kiérdemelte a gólkirályi címet a tornán.

Messi beállt, duplázott, kiszállt! 2010. augusztus 4. 15:05 Jött, látott és győzött Lionel Messi a Szöuli világbajnoki stadionban, ahol a koreai élvonal All Star csapata volt az FC Barcelona ellenfele! Az argentin gólzsák negyedórára állt be, megfordította a meccset, aztán a szünetre már ki sem jött. Adriano és Ibra kezdett, utóbbi lőtte az első gólt, a végén a két tehetség Victor Sánchez és Soriano is eredményes volt. Öt-kettőre győztek a gránátvörös-kékek.

Suárez a negyeddöntőbe lőtte Uruguayt! 2010. június 26. 17:55 Luis Suárez duplájának köszönhetően Uruguay válogatottja masírozott először a negyeddöntőbe a dél-afrikai labdarúgóvébén szombaton Port Elizabethben. Negyven év után sikerült újra a bravúr a dél-amerikaiaknak. Dél-Korea emelt fővel búcsúzott, a második félidőben egyenlített, de tudtak újítani az uruk, akik az USA-Ghána párharc győztesével találkoznak a legjobb nyolc között.