KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "KANADA"
Kanada focivébét rendezne 2014. január 24. 11:16 A kanadai futballszövetség fontolgatja, hogy pályázik a 2026-os világbajnokság rendezési jogára.

Kanada rendezheti a 2015-ös vb-t 2011. március 4. 11:54 Miután az egyetlen vetélytársnak számító Zimbabwe visszamondta kandidálását, hivatalosan is bejelentették, hogy Kanada rendezheti meg a 2015-ös női labdarúgó-világbajnokságot.

„Magyar" aranyérmes a hokisoknál! 2010. február 26. 11:25 A magyar származású Shannon Szabados remeklése is kellett az aranyéremhez a kanadai női jégkorong-válogatottnak az Egyesült Államok ellen Vancouverben. A hazaiak 2-0-ra verték nagy riválisukat, és ezzel sorozatban harmadik olimpiai elsőségüket söpörték be.

Oroszország a jégkorongvilág tetején 2008. május 18. 21:55 Hihetetlen izgalmak közepette, Ilja Kovalcsuk aranygóljával győzött Oroszország 5-4-re a házigazda Kanada ellen az A-csoportos jégkorong-világbajnokság döntőjében. A vendéglátók a harmadik harmad elején még 4-2-re vezettek, ám az oroszok felpörögtek, és óriási hajrájuknak köszönhetően 1993 után ismét ők ünnepelhettek.

Kanada beütötte magát az álomdöntőbe 2008. május 17. 07:55 Férfias küzdelemben, végül 5-4-re győzött a kanadai válogatott Svédország ellen az A csoportos jégkorong-világbajnokság elődöntőjében. A vendéglátókra egy perc erejéig ráijesztettek ugyan az európaiak, ám végül ők játszhatják a torna álomdöntőjét Oroszországgal.

Tízgólos kanadai parádé a németek ellen 2008. május 11. 00:50 Továbbra is menetel Kanada válogatottja a hazai rendezésű jégkorong-világbajnokságon, az Eric Staal vezérelte juharlevelesek 10-1-re győzték le Németországot. Szétlövés után nyert Csehország, és az utolsó másodpercekben szerzett góllal Oroszország.

Kanada megizzadt a norvégok ellen 2008. május 8. 23:52 A Kanadában zajló jégkorong-világbajnokságon a házigazda együttes első középdöntős mérkőzését a vártnál sokkal nehezebben nyerte meg Norvégia ellen. A találkozón hiába szereztek vezetést a juharlevelesek, a szívós északiak egyenlítettek és csak a hajrában adták meg magukat.