KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "HORVÁTORSZÁG"
Remekelnek a fiúk a homokban 2011. július 4. 21:24 A magyar férfi strandkézilabda-válogatott mindkét mérkőzését megnyerte, sőt, még szettet sem veszített a horvátországi Európa-bajnokság első napján. A lányok a norvégokkal szemben alulmaradtak, a dánokat viszont legyőzték. A csoportban egyébként teljes körbeverés volt, ekképp két kör után mindenki két ponttal bír.

Bajnok a Dinamo Zagreb 2011. április 24. 12:29 Egymás után hatodszor lett bajnok a Dinamo Zagreb labdarúgócsapata Horvátországban, miután 1-0-ra nyert az Eszék ellen és négy fordulóval a vége behozhatatlan előnyre tett szert.

Folytatás nélkülünk, álomelődöntőkkel 2009. január 30. 15:03 Csütörtök délután a horvátországi férfi kézilabda-világbajnokság ötödik helyéért vívott mérkőzésen 28-25-re kikapott a magyar válogatott a két évvel ezelőtti vb-győztes német nemzeti csapattól, a helyosztók másnapján, péntek este már az elődöntőket rendezik Splitben és Zágrábban. Horvátország-Lengyelország és Dánia-Franciaország a párosítás a fináléba jutásért.

Női kézilabda-EB: megvan Románia első győzelme a középdöntőben 2008. december 10. 17:50 A keddi, Spanyolország elleni vereség után második középdöntő mérkőzésén már nem hibázott Románia. Keleti szomszédunk egy szoros első félidő után (17-18) a második játékrészben mutatott lehengerlő játékával bedarálta az ukrán csapatot.

Kézilabda, női Eb: Macedónia nyerte a szoros délszláv rangadót 2008. december 4. 22:12 Szoros, érzelmektől túlfűtött mérkőzésen nyert hazai pályán Macedónia csapata Horvátország ellen a női kézilabda Eb esti mérkőzésén. A hazaiak óriási elánnal küzdöttek és a második félidő közepéig jól is játszottak.

Női kézilabda Eb: horvát siker a nyitányon, botlottak a svédek 2008. december 2. 20:00 Az ex-veszprémi Zdravko Zovko által irányított horvát női kézilabda-válogatott 17-8-as félidő után 30-26-ra nyert a nagyon motivált szerb csapat ellen az Európa-bajnokság nyitómérkőzésén Szkopjéban. Ohridban a svédek egy megnyert mérkőzést engedtek ki a kezükből a fehéroroszok ellen. A vége 21-21, melynek a fehéroroszok örülhetnek jobban.

Könnyed horvát győzelem a németek ellen 2008. július 27. 12:36 Könnyed játszadozást követően 11-8-ra nyert a horvát válogatott a német együttes ellen a XIII. Unicum-kupa nemzetközi felkészülési vízilabda torna zárónapjának első mérkőzésén. Ratko Rudics csapata ezzel a győzelemmel nagy lépést tett a végső siker irányába, ugyanis a magyar gárdának legalább tíz góllal kell felülmúlnia az orosz csapatot.

Sima horvát pólósiker a Margitszigeten 2008. július 25. 18:42 A horvát válogatott könnyed győzelemmel kezdett az orosz csapat ellen a Margitszigeten rendezett XIII. Unicum-kupa nemzetközi felkészülési vízilabda torna nyitómeccsén.

Horvátország: Igor Tudor nem küszködik tovább, visszavonult 2008. július 23. 11:16 A 30 esztendős horvát válogatott labdarúgó, Igor Tudor befejezte pályafutását. A Hajduk Split védője a napokban ismét megsérült, s az 1998-ban a „kockásokkal” vb-bronzérmet szerzett játékos úgy döntött: nem folytatja tovább, abbahagyja a futballt.

Horvátország: értesülések szerint a Mol ismét szerepet vállalhat 2008. július 12. 22:19 A horvát sportnapilap, a Sportske novosti információ szerint nem elképzelhetelen, hogy a Mol isméta Horvát labdarúgó-szövetség egyik főszponzora lesz.