KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "GOROG_LABDARUGO_VALOGATOTT"
A Mágus kezébe került a görög válogatott 2015. február 13. 12:09 Hivatalossá vált, hogy az uruguayi Sergio Markarian lesz a magyarokkal azonos Európa-bajnoki selejtezőcsoportban szereplő görög labdarúgó-válogatott új szövetségi kapitánya.

Kiköszörülik-e a csorbát a görögök? 2014. október 11. 09:44 A nyári vb-negyeddöntős görög fociválogatott Finnországban feledtetné az első fordulós, románok elleni hazai betlit az Eb-selejtezők "magyar csoportjában". A mieink szempontjából nem lenne igazán üdvös a vendégsiker, de a hellének mentalitását ismerve alaposan benne van a pakliban.

Costa Rica-Görögország a negyeddöntőért! 2014. június 24. 23:57 Utolsó percben belőtt büntetővel vánszorgott tovább a görög labdarúgó-válogatott a világbajnokságon, Jorgosz Szamarasz jóvoltából, az Elefántcsontpart elleni, keddi harmadik fordulós csoportmeccsen, Fortalezában. A hellének gól sem lőttek az első két összecsapáson, de most megcsinálták a nagy előzést, és Costa Rica ellen játszhatnak a negyeddöntőért. Eközben Kolumbia 4-1-gyel lépte le Japánt, és kilenc ponttal lépett tovább a csoportból. A cuiabái meccs vb-történeti jelentőséggel is bír, a hajrára ugyanis beállt a 43 éves kapus Faryd Mondragón a dél-amerikaiaknál, ezzel pedig megdöntötte Roger Millar korrekordját, immár ő minden idők legöregebb vb-játékosa azok közül, akik akik pályára léptek. James Rodríguez gólig és gólpasszig jutott, pedig csak egy félidőt játszott. A korábbi meccseken csak pados Jackson Martínez is villogott. A Kávésok Uruguayjal randevúznak a 16 között CONMEBOL-derbi keretében.

Végleges a görög vb-keret 2014. május 19. 19:49 Fernando Santos véglegesítette a görög labdarúgó-válogatott világbajnoki keretét: a portugál szakember együttesében ott van a 2004-es Európa-bajnokságon győztes csapatban is szerepelt Jorgosz Karagunisz, illetve Kosztasz Kacuranisz. A görögök Kolumbia, Elefántcsontpart és Japán válogatottjával mérkőznek majd meg a június 12-én kezdődő brazíliai vb csoportszakaszában.

A görögök hirdettek keretet utoljára 2014. május 15. 14:57 Utolsóként Fernando Santos, a görög labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya hozta nyilvánosságra világbajnoki - egyelőre 29 fős - keretét, 15 olyan futballistára számít, aki hazájában szerepel. A görögök Kolumbia, Elefántcsontpart és Japán válogatottjával mérkőznek meg a június 12-én kezdődő vb csoportszakaszában.

Új görög kapitány jön a vb után 2014. február 27. 17:22 A nyári, brazíliai világbajnokság után távozik posztjáról Fernando Santos, a görög labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya. Az Eb-selejtezőkön már új szakvezető dirigálja majd a helléneket a "magyar csoportban".

Német gólparádé, vége a görög csodának 2012. június 22. 22:38 VIDEÓ! Elődöntőbeli ellenfélre vár a német futballválogatott az Európa-bajnokságon, miután gólgazdag meccsen aratott magabiztos győzelmet a görögök ellen szerda este, Gdanskban. nehezen szerezték meg az előnyt a németek, majd el is veszítették, de az utolsó félórában bedarálták a 2004-es Európa-bajnokot. Schürrle, Klose és Reus beállítása is jót tett a még mindig százszázalékos Németországnak, amely világrekordot jelentő 15 győztes tétmeccset tudhat maga mögött.

Három pontot ért a cseh álomkezdés 2012. június 12. 19:54 VIDEÓK! Hatott az oroszok elleni maflás: a csehek bekezdtek a görögök elleni, 2. fordulós Eb-csatában, hat perc alatt két gólt is berámoltak, és ez végül elégnek bizonyult a győzelemhez kedd este, Wroclawban. Hellász legjobbjai csak szépíteni tudtak, de támadó játékuk túl vérszegény volt ahhoz, hogy fordítsanak, vagy legalább a döntetlent kiharcolják. Este lengyel-orosz az A-csoportban.

Őrületes döntetlen az Eb nyitómeccsén 2012. június 8. 19:52 A társházigazda Lengyelország és Görögország is egy ponttal gazdagodott az Európa-bajnokság nyitó mérkőzésén. Hogy melyik csapat lehet elégedettebb, nehéz megmondani: a Fehér Sasok gól- és emberelőnybe kerültek, majd kiállították a kapusukat, az érte járó büntetőt viszont megúszták. A görögök az említett tizenegyes és a játékvezető ténykedése miatt bosszankodhatnak.

A görögök az újabb csodában reménykednek 2012. május 31. 19:38 CSAPATBEMUTATÁS. Az Európa-bajnokságig hátralévő napokban a torna résztvevőit mutatjuk be, a sort a görögökkel folytatjuk A ’92-es dán produkciót kopírozták 2004-ben, azzal a különbséggel, hogy válogatottjuk edzőtáborból érkezett az Európa-bajnokságra, nem a strandról.