KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "GIRONDINS_BORDEAUX"
Franciaországba kerül a brazil klasszis 2011. december 8. 17:36 Huszonöt éves brazil védővel erősít a télen a Girondins Bordeaux, miután megállapodott a 3.25 millió eurós vételárról a Fluminensével. Ezt az RMC Sport közölte csütörtökön.

Samahot visszaszerezné a Bordeaux 2011. november 15. 19:31 Amekkora vásárnak tűnt tavaly nyáron Maruan Samah, mostanra odáig jutottunk, hogy a Bordeaux visszaszerezné az Arsenal kispadján szenvedő támadót.

Nem hagyták távozni a Bordeaux edzőjét 2011. március 1. 10:45 Hiába adta be lemondását Jean Tigana, a Girondins Bordeaux vezetősége visszautasította kérelmét, így továbbra is a gyengélkedő együttes vezetőedzője marad.

Döntetlen a francia futballrangadón 2011. február 7. 10:06 Nem bírt egymással a Lyon és a Bordeaux a francia labdarúgó-bajnokság 22. fordulójának zárómérkőzésén, egyben a tavaszi BL-negyeddöntő visszavágóján. A lüktető rangadón mindkét csapat előtt adódtak bőven lehetőségek, de nem tudott egyik sem élni vele, így az Olympique maradt a hatodik helyen, ám hátránya már hét pont az éllovas Lille mögött. A Girondins a kilencedik.

A Bordeaux továbbra sem az igazi 2010. december 19. 21:03 A Girondins Bordeaux noha vezetett, csupán 1-1-es döntetlent játszott a Sochaux otthonában a Ligue 1 18. fordulójában. A vendégek Jussié góljával kerültek előnybe az első félóra végén, ám a válasz sem késett sokat, már hét perccel később megérkezett. A forduló rangadóját, az Olympique Marseille-Olympique Lyon találkozót 21 órától rendezik. Két összecsapást (Lens-Caen, Lille-Nancy) elhalasztottak vasárnap.

Bayern-látogatás a Chelsea-nél 2010. november 15. 16:48 Egy ideje járja a hír, szélső védő után kutat Louis Van Gaal, ám egészen idáig nem lehetett konkrétumokról tudni a Bayern München terveiről.

Balhátvédet igazolna a Real Madrid 2010. szeptember 29. 17:09 Vetélytársat igazolna Marcelónak a Real Madrid, legalábbis ezt írja a CalcioMercato.it. Az olasz internetes portál szerint a királyi klub a Girondins Bordeaux balbekkjét nézte ki magának.

A City Gourcuffre kacsintgat 2010. augusztus 16. 12:04 A Manchester City erősen érdeklődik a Girondins Bordeaux játékmestere, Yoann Gourcuff iránt a Le Parisien francia lap szerint.

Két meccs, két bordeaux-i vereség 2010. augusztus 15. 20:09 Második bajnoki mérkőzését is elvesztette a Girondins Bordeaux, ezúttal hazai pályán a Toulouse tréfálta meg 2009 bajnokát.

Nem bírt a Romával a Bordeaux 2010. július 31. 19:17 Barátságos mérkőzésen 1-1-es döntetlent játszott a francia bajnokság előző szezonját hatodik helyen záró Bordeaux az olasz élvonal tavalyi ezüstérmesével, az AS Romával. A Girondins a 70. percben Wendel tizenegyese révén jutott vezetéshez, de nem sokkal később Matteo Brighi beállította a végeredményt. A Ligue 1 augusztus 7-én, a Serie A augusztus 30-án veszi kezdetét.