KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "GETAFE"
Újabb Messi-dupla, Neymar megsérült 2014. január 16. 23:50 Lionel Messi 120 perc alatt négy gólt vágott a Getafe elleni nyolcaddöntős párharcban a Spanyol Kupában, hiszen a csütörtök esti visszavágón is duplázni tudott, ezzel a két góllal nyerte a meccset a Barca a fővárosban. Másodszor ráadásul egy álomszólót követően, éles szögből zörgette meg a hálót (animáció alább). A katalánok a Levante ellen folytatják az elődöntőbe jutásért. Neymar bokasérülést szenvedett, Sánchez váltotta az első félidő közepe táján.

Messi visszatért, de nem akárhogy! 2014. január 8. 23:54 Csodálatosra sikerült Leo Messi visszatérése két hónapon át elhúzódó sérülése után, a négyszeres aranylabdás argentin sztár csereként beállva duplázott az utolsó percekben a Getafe ellen, a Spanyol Kupa nyolcaddöntőjének első, hazai felvonásán. A meccs első két harmadában Cesc vitte a vállán a Barcát, okos fejesből és tizenegyesből vette be Codina kapuját. A 4-0 után kis túlzással a Barca B is kiállhatna a madridi visszavágón.

Messi bejött, duplázott, a Barca győzött 2012. szeptember 15. 21:50 A Real után a Barca skalpját már nem tudta begyűjteni a Getafe, Messi csak félórára állt be a katalánokhoz, de így is duplázott, és mindent eldöntött a Coliseum Alfonso Pérezben, a spanyol bajnokság negyedik fordulójában. Adriano és Villa is betalált. A madridiak még kontrákból is csak ritkán tudtak veszélyeztetni. Százszázalékos és első a Barca továbbra is.

Ötöt mértek a Sevillára 2012. április 16. 23:08 A Sevilla 5-1-es vereségbe szaladt bele a Getafe vendégeként a Primera División 34. fordulójának záró mérkőzésén. Az andalúzok a 19. percben vezetést szereztek, az első madridi gól után azonban beindult a henger, amely maguk alá temette őket. A Getafe stabilizálta helyét a középmezőnyben, a Sevillának továbbra is nagyon meg kell izzadnia az európai kupaszereplésért.

A Lazio és a Sevilla is hármat hintett 2011. december 5. 23:29 A Lazio Rocchi duplájával és Biava találatával 3-0-ra verte meg az Olimpicóban a Novarát a Serie A 14. fordulójában, ezzel negyedik a ligában. A Sevilla hasonlóan végzett a Barcelona-öl,ő Getaféval, de a dél-spanyolok 15 kör után "csak" az ötödikek hazájuk bajnokságában.

Először kapott ki a szezonban a Barca! 2011. november 26. 23:51 VIDEÓ! A kieséstől fenyegetett Getafe legendás győzelmet aratott a szezonban eddig veretlen Barcelona ellen a La Liga 14. fordulójában. A siker Valerának köszönhető, a védő a 67. percben fejelt a katalán címvédő kapujába. Messiék a végén kapufát lőtte, de nem tudták elkerülni végzetüket: 27 veretlenül megvívott találkozót követően, 2011. április 30-a után kapott ki újra. A Real Madridnál most nagyon örülnek.

Hat hétre kidőlt a Real mostohagyermeke 2011. október 30. 13:50 Műtéten esett át a Real Madridtól kölcsönben a Getafénál szereplő Pedro León, aki emiatt hathetes kihagyásra készül.

Győzelmet érő csodagól a 92. percben 2011. október 2. 10:27 VIDEÓ! A Málaga nagy hajrát kivágva győzött a La Liga 7. fordulójában, szombat éjszaka, és ezzel az élre állt. A vendég Getafe kétszer is megszerezte a vezetést a Rosaledában, és egészen a 88. percig tíz emberrel is őrizte az előnyét. Maresca egy kapushiba nyomán módosította 2-2-re az állást, majd bőven a ráadásban Júlio Baptista is betalált. Nem is akárhogy! A brazil csatár 11 méterről ollózott a jobb felső sarokba. A gól nem csak csudaszép volt, sokat is ért. Jelesül három pontot.

Madridban is nyer a listavezető 2011. szeptember 26. 16:08 A Betis négyből négyszer győzött a Primera División most futó idényében, és TuTibi azt jósolja, a Getafe ellen sem szakad meg a sorozat. A harmadik számú madridi csapat ugyanakkor nem vitézkedik, négy bajnokijából pontot is csak az egyiken szerzett. Az is átfutott az agyunkon, hogy a Betis esetleg kapott gól nélkül nyer, de az, hogy a Zaragoza hármat is hintett a Loperában, elbizonytalanított minket.

Megmarta a kistestvért a Real Madrid 2011. szeptember 10. 21:55 VIDEÓK! Voltak kényelmetlen pillanatai a Real Madridnak a városi kistestvér Getafe elleni derbin a La Liga 3. fordulójában, ám a királyiak végül gólzáporos győzelmet arattak, nem mellesleg elléptek a nagy rivális Barcelonától. Karim Benzema és a magyar felmenőkkel rendelkező Miku két-két gólig jutott, a különbséget Cristiano Ronaldo jelentette, aki előbb értékesített egy tizenegyest, majd gólpasszt adott. A végén Gonzalo Higuaín is bekapcsolódhatott a meccsbe, s ha már ott volt, egy percen belül eldöntött mindent.