KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "FRANCIA KUPA"
Amatőröktől esett ki a Marseille - videó 2012. március 20. 23:38 A bajnoki mélyrepülést a Francia Kupából való kiesés követte a Marseille számára. Az OM szégyenszemre az amatőrligában szereplő Quevillyvel szemben maradt alul a hosszabbításban 3-2-vel, így a kiscsapat jutott a sorozat elődöntőjébe. Szerdán PSG-Lyon rangadót rendeznek a kupában.

Nyolc között a Marseille és a PSG 2012. február 15. 21:30 Negyeddöntőbe jutott a Francia-kupában a két nagyágyú, az Olympique Marseille és a Paris Saint-Germain, a szerdán pótolt mérkőzéseken előbbi a negyedosztályú Bourg Peronnas-t, utóbbi az élvonalbeli Dijont verte.

Cole-mesterhármas, marseille-i vérengzés 2012. január 7. 21:21 Joe Cole mesterhármast szerzett a Francia Kupa szombati játéknapján, a Lille pedig 6-0-ra verte hatodosztályú Chantillyt. A legjobb 32 közé jutott a Marseille is, a déliek 5-0-ra győztek a harmadosztályú ellenfél otthonában. Hat élvonalbeli együttes is elesett a csatamezőn: a Nancy, a Saint-Étienne, a Caen, a Sochaux, a Lorient és a Brest is kiesett, utóbbi ráadásul harmadosztályú riválissal szemben hullott el.

A végén nyerte meg a kupát a Lille 2011. május 14. 23:39 A 87. percben szerzett Ludovic Obraniak-góllal a Lille 1-0-ra legyőzte a Paris Saint-Germaint a Francia Kupa döntőjében a Saint Denisben. A küzdelmes találkozó kevés helyzetet és alacsony színvonalat hozott. A Lille hatodik alkalommal nyerte el a trófeát, érdekes, hogy legutóbb még 1955-ben ünnepelhettek a bajnokság jelenlegi listavezetőjénél.

Kupadöntős a listavezető Lille 2011. április 20. 10:57 Elsőként a bajnokságban listavezető Lille jutott be a labdarúgó Francia Kupa fináléjába, miután a keddi esti elődöntőben 2-0-ra győzött Nizzában. Szerdán este a másodosztályú Angers a Paris Saint-Germaint fogadja a másik elődöntőben.

Négyben a PSG 2011. március 2. 23:23 A labdarúgó Francia Kupa legjobb négy csapata közé jutott a PSG, amely 2-0-ra legyőzte a Le Mans-t. A fővárosiak mellett a szintén hosszabbításban diadalmaskodó Nice, a tizenegyesekkel sikerélményhez jutó Lille és az Angers is továbbjutott. Sorsolás később.

Továbbjutott a címvédő a francia kupában 2011. február 2. 19:12 A labdarúgó Francia Kupában már a nyolcaddöntőknél tartunk, ennek keretében pedig a Paris St.-Germain is pályára lépett a Martigues otthonában. A címvédő 4-1-re győzött, ezzel továbbjutott csakúgy, mint a Nice, a Lille, Lorient és az Angers, valamint a három meglepetéscsapat, a Reims, a Le Mans és az ötödosztályú Chambéry.

Ilyet csak a zsenik tudnak – videó! 2010. március 26. 12:01 Fantasztikus találattal szerzett vezetést a Sochaux Monacóban a Francia Kupa leggólgazdagabb és legfordulatosabb negyeddöntőjében: Ryad Boudebouz a félpályáról emelt gondolkodás nélkül a kapuba egy szerencsétlen kapuskijövetelt követően. A legjobb négy közé végül mégis a Nagyhercegség csapata jutott 4-3-s győzelemmel, de a meccs momentuma a Sochaux-é volt – ha ez kicsit is vigasztalja a vendégeket.

Amikor a kicsi kiröhögi a nagyot... 2009. május 9. 22:42 A másodikligás Guingamp szenzációs hajrájának köszönhetően 2-1-re megnyerte az elsőosztályú Rennes elleni Francia Kupadöntőt.

Másodosztályú középcsapat a döntőben 2009. április 22. 23:36 Két bretagne-i együttes mérkőzhet meg egymással a Francia Kupa idei döntőjében, a Rennes után ugyanis a Guingamp jutott másodikként fináléba. A másodosztály 11. helyezettje 2-1-re nyert a Ligue 1 egyik élcsapata, a Toulouse otthonában a szerda esti elődöntőben.