KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "FIORENTINA"
Eltűnhet a Juve a Roma horizontján 2015. január 25. 22:55 Igazságos döntetlen született az olasz bajnokság vasárnap esti slágermeccsén, a Fiorentina-Román, a 20. fordulóban. Az első félidő a liláké volt, akik már a 19. percben változtattak az álláson a hétközben, a kupában duplázó Mario Gomez révén. Egy másik Roma jött ki azonban a folytatásra, Iturbe és Ljajics hamar összehozta az egyenlítő gólt, amelyet akár újabb is követhetett volna. Tottiék újabb botlása következtében már hét pont a kétszeres címvédő, éllovas Juventus előnye a Farkasokkal szemben.

Kicsorbult a Juve fejszéje Firenzében 2014. december 5. 23:08 Cuadrado és Pogba is elemében volt, de nem sikerült dűlőre jutnia egymással a Fiorentinának és a Juventusnak Firenzében, a 14. forduló péntek esti nyitómeccsén. Max Allegri visszaváltott a 3-5-2-es formációra, ami nem jött be, támadásban halovány volt a bajnok. Az is igaz, hogy csak csereként dobta be Carlitos Tévezt, gondolva az Atlético elleni, kedd esti, sorsdöntő BL-meccsre. A Roma szombat este feljöhet a Juve nyakára, amennyiben sikerül elintéznie otthon a Sassuolót.

Nincs dobogó, füstbe ment a Milan-terv 2014. október 26. 22:38 Senkinek sem jó döntetlen született vasárnap este a San Siróban: a Milan-Fiorentina (1-1) után a piros-feketék nem tudtak a dobogóra férkőzni, a liláknak pedig a felsőházban nem jut hely. Nigel De Jong szép fejesgólja után a folytatásban a szlovén csere, Josip Ilicic tette semmissé a hazai fórt egy remekbe szabott lövéssel. Először tékozolt el előnyt a Rossoneri a szezon folyamán egy küzdelmes, de a játék szépségéből nagyon keveset felvonultató meccsen.

Súlyosbodott a helyzet az Internél 2014. október 5. 22:43 Az Inter egy sima hármast kapott Firenzében a hatodik forduló záró mérkőzésén, egy héttel azután, hogy a Cagliari megszégyenítette a San Siróban (1-4). A Nerazzurit megfogta az első 20 percben kapott két, egyaránt hatalmas lövésből született gól, és nem tudott reagálni, percekre sem tudta "falhoz szorítani" a lilákat. Walter Mazzarrinak lesz min gondolkoznia a válogatott mérkőzések miatti szünet alatt...

Fiorentina-Juventus, a kezdők 2014. március 20. 18:27

Csődőt mondott a Milan a lilák ellen 2013. november 2. 22:43 VIDEÓ, NYILATKOZAT! Ismét könnyűnek találtatott a Milan, amely 2-0-ra megégett hazai pályán a Fiorentina ellen, és megragadt a középmezőnyben a Serie A 11. fordulójában. Még csak szerencséje sem volt a szombat esti bajnokin az Allegri-csapatnak, amely egy megpattanó szabadrúgás után került hátrányba. A második gólt követően a teljes apátia lett úrrá a San Sirón, Adriano Galliani húsz perccel a vége előtt hátat fordított a meccsnek, és lelépett. A füttykoncert nem maradt el a lefújás után. Szerdán a Barca vár a piros-feketékre a BL-ben, a Nou Campban...

Behúzta a Swansea és a Fiorentina 2013. október 3. 23:20 Borzalmas állapotú pályán, dnyipropetrovszki sártengerben tudott csoportrangadót nyerni a Fiorentina csütörtök este, és ezzel továbbra is hibátlan az Európa-ligában, az E jelű kvartettben. Két tizenegyesgól után Ambrosini döntött fejesből, Borja Valero előkészítése után. A Swansea is újabb győzelmet aratott, ezúttal hazai környezetben a St. Gallen ellen, és a szerencsére sem panaszkodhat, a svájciak büntetőt hibáztak 0-0-nál, később a kapufát is eltalálták. A Bordeaux vesszőfutása folytatódott, a bolgár Ludogorec viszont messze várakozáson felül teljesít eddig a sorozatban.

Az akarat diadala, második az Inter 2013. szeptember 26. 22:40 Küzdeni tudásból ismét jelesre vizsgázott az Inter, amely a hajrában hátrányból fordítva nyert rangadót csütörtök este a Fiorentina ellen, a Serie A ötödik fordulójában. A lilák dolgoztak ki több helyzetet, de Gomez távollétében nem tudták értékesíteni azokat, Rossi tizenegyesből mégis őket juttatta előnyhöz. Az utolsó húsz percben Cambiasso és Jonathan húzta ki a bajból a Nerazzurrikat, akik felkapaszkodtak a második helyre a táblázaton.

Slusszpoén: Roma-siker Firenzében! 2013. május 4. 22:50 A hosszabbításban nyerte meg a meccset a szokásától eltérően szinte végig bekkelő, kontrákkal operáló Roma Firenzében, ezzel nagy lépést tett az Európa-liga felé, sőt, a BL-ről sem kell teljesen lemondania. A harmadik hely mostmár azonban a Milannak áll, ehhez először is le be kell gyűjtenie a három pontos vasárnap délután, a San Siróban, a Torino ellen. A Farkasok három pontra megközelítették a Fiorentinát.

Elhalasztják az olasz bajnokit - fotó 2013. február 23. 22:00 A hatalmas hóesés miatt keddre halasztották az eredetileg vasárnapra kiírt Bologna-Fiorentina mérkőzést az olasz labdarúgó-bajnokság 26. fordulójában.