KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BARCELONA FC"
Gála a javából: újabb Barca-ötös 2015. február 15. 19:24 Sok helyzetet elszórakozva is 5-0-ra nyert a Barca otthon a Levante ellen, a 23. forduló vasárnapi játéknapján. Leo Messi közel állt a mesternégyeshez 300. bajnokiján, és két gólra megközelítette Cristiano Ronaldót a góllövőlistán. Neymar és Suárez is villant, utóbbi szépségdíjas, félollós gólt szerzett. Tizenegy meccses győzelmi szériában vannak Neymarék a ligában. A bajnokságban a Málaga, a BL-ben a City következik a gránátvörös-kékek számára.

Csillagos ötöst érdemelt a Barca 2015. február 8. 23:43 Lerendezte a Barca a Bilbaót a kupaelődöntősök vasárnapi csatáján, a San Mamésben, a spanyol bajnokság 22. fordulójában. Leo Messi ezúttal csak egy gólt szerzett, de mind az öt vendégtalálatnak tevékeny részese volt! A katalánok kihasználták, hogy a Realt lemosta szombaton az Atlético, és egy pontra megközelítették a listavezetőt.

Kiesett a Sevilla, Barca-Villarreal jön 2015. január 30. 08:19 A Villarreal története során először jutott el a Spanyol Kupa elődöntőjéig, miután 2-0-s összesítéssel búcsúztatta a Getafét csütörtök este. A frissen igazolt Joel Campbellre és társaira nem más, mint a Barca vár a legjobb négy között (első meccs a katalán fővárosban). A Sevilla nem tudta otthon ledolgozni kétgólos hátrányát az Espanyollal szemben, így a felső ágon is versenyben maradt egy barcelonai együttes, amelynek ellenfele a Bilbao lesz a folytatásban (első meccs Baszkföldön).

A Barca tarolt, előrehozott döntő jön 2015. január 16. 00:31 A Barca kísérleti csapata négyet vágott a szintén tartalékos Elche otthonában, a Spanyol Kupa csütörtök esti nyolcaddöntő-visszavágóján, így 9-0-s összesítéssel masírozott a legjobb nyolc közé, ahol a Real-verő Atléticóval hozza össze a sors. Az első mérkőzést a Nou Campban rendezik jövő szerdán.

Messi: Nem akarom kirúgatni Enriquét 2015. január 12. 00:31 Napok óta slágertéma Katalóniában és a világ futballsajtójában a Messi-Luis Enrique szembenállás a Barcánál, most a játékos is szót kért, először reagált az ezzel kapcsolatos sztorikra. Cáfolta, hogy el akarná érni a vezetőségnél a tavaly nyáron kinevezett spanyol edző távozását.

A 94. percben sújtott le a Barca 2014. november 30. 23:11 Amikor már mindenki elkönyvelte a 0-0-s döntetlent Valenciában, akkor gyötörte be a győztes találatot Sergio Busquets, a katalánok belső középpályása vasárnap este, a 13. fordulóban. Ez nem Leo Messi meccse volt, az argentin két mesterhármasa után ezúttal megbújt a mezőnyben. Luis Suárez viszont akár négy gólt is lőhetett volna, ám nem volt szerencséje. A Denevérek április óta nem kaptak ki otthon.

A Barca elbukott, a City kutyaszorítóban 2014. szeptember 30. 22:44 Harmadszorra már nem tudott egyenlíteni a Barcelona Párizsban, és alulmaradt a francia bajnokkal szemben a BL-csoportkör második fordulójában, a keddi játéknapon. Először kapott gólt tétmeccsen a katalán csapat a szezonban, és rögtön háromszor kapitulált az Ibrát nélkülöző PSG ellen. A Roma korán hátrányba került Agüero büntetője miatt, de tudott reagálni, Francesco Totti - immár a BL legidősebb gólszerzője - egyenlített Radja Nainggolan passzából. A Farkasok teljesen egyenrangú partnerei voltak az angol aranyérmesnek. A Chelsea ezúttal nem hibázott, a Schalke és a Bilbao viszont alulmúlta a várakozásokat.

Makulátlan Barca, ötös idegenben! 2014. szeptember 21. 23:06 A Barcelona átgázolt a Levantén vasárnap esti vendégfellépésén: 5-0-ra nyert, és magabiztosan vezeti a táblázatot négy forduló után. A MESSI-NEYMAR telepátia bő félóra után gólban is megmutatkozott, majd egy bombatalálat következett a bombaigazolás Rakitictől. Az argentin aranylabdás minden szempontból főszereplő volt, még az első félidőben mellélőtt egy büntetőt, de aztán újabb gólpasszal (Sandrónak) és góllal javította hibáját a folytatásban. Pedro is betalált. A valenciaiak az első félidő végén tíz emberre fogyatkoztak Vyntra kiállítása miatt.

Messi és Neymar: ez aztán a nyerő páros! 2014. szeptember 13. 18:32 Csak az utolsó félórára állt be, de így is eldöntött egy nagyon fontos erőpróbát a Barca javára Neymar a Bilbao elleni hazai bajnokin, a szombati játéknapon. Duplázott, mindkét alkalommal Leo Messi passzát váltotta gólra az új brazil csapatkapitány. A két szupersztár összjátékát látva optimistán várhatják a folytatást az új szezonban a Barca szurkolói. A kezdőként bevetett tehetség, Munir El Haddadi is veszélyesen játszott. Az eltiltott Luis Suárez a lelátóról figyelte a társakat.

Songot visszaküldte a Barca Londonba! 2014. augusztus 30. 16:22 A Barcelona egy szezonra kölcsönadta Alex Songot az angol élvonalbeli West Ham labdarúgócsapatának! A játékost a Southampton elleni hazai találkozó előtti percekben már be is mutatták a közönségnek.