KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "EGYESULT_ALLAMOK_LABDARUGO_VALOGATOTT"
Bombameccsen maradtak állva a belgák 2014. július 2. 00:34 A vb eddigi leglátványosabb ütközetét láthattuk az utolsó nyolcaddöntőben, ahol Belgium közel 40-szer lőtt kapura az Egyesült Államok ellen, és 2-1-re nyert kedd este, Salvadorban.

Németek: tovább! Portugálok: viszlát! 2014. június 26. 20:01 VIDEÓK! Egy szoros vereség is elégnek bizonyult az amerikaiaknak a nyolcaddöntőbe jutáshoz a világbajnokságon: a németek az immár 4 gólos Thomas Müller jóvoltából húzták be a meccset Recife-ben, a G-csoport 3. fordulójában. Portugália hiába verte meg Ghánát Cristiano Ronaldo 80. percben szerzett találatával (amelyhez egy kapushiba is kellett), rosszabb gólkülönbségének köszönhetően hoppon maradt. Ghána az utolsó helyen zárt.

Az USA nem bírt Mexikóval 2014. április 3. 11:44 Az Egyesült Államok labdarúgó-válogatottja 2-2-es döntetlent játszott a vendég Mexikóval szerdán Phoenixben, a nyári brazíliai világbajnokságra kijutott két csapat felkészülési mérkőzésén.

Altidore-tripla, megállíthatatlan USA 2013. augusztus 15. 11:50 A félidőben még kétgólos hátrányban volt, de a hajrában Jozy Altidore remek triplájával fordítani tudott az Egyesült Államok labdarúgó-válogatottja a szerda esti felkészülési mérkőzésen, Bosznia-Hercegovina ellen, Sarajevóban. A Klinsmann-csapat 4-3-ra nyert, és sorozatban 12. győzelmét aratta, ami természetesen új rekord a válogatott történetében. A friss Arany-kupa-győztes USA egyébként vezeti a CONCACAF-hatoscsoportot a világbajnoki selejtezősorozatban.

A havazást is legyőzte a Team USA 2013. március 23. 17:02 Fagyban, helyenként öt centméteres hóban kellet lejátszani az Egyesült Államok labdarúgó-válogatottjának a pénteki, Costa Rica elleni vb-selejtezőt Denver közelében, de ez sem zavarta az amikat, Dempsey góljával hozták a kötelezőt, és a második helyen állnak a csoportjukban.

USA: így lesz a kiesőből csoportelső! 2010. június 23. 17:57 Minden jó, ha a vége jó, az Egyesült Államok válogatottja hetven percen át kiesésre állt, de a túlórában bevitte a mindent eldöntő győztes találatot Algéria ellen Donovan révén. Ez nem csak továbbjutást, hanem csoportelsőséget ért a Bradley-csapatnak, amely több lőtt góllal került az angolok elé.

A bíró ellopta a győzelmet az USA-tól 2010. június 18. 17:51 GÓLVIDEÓK! Őrült meccsen, kétgólos hátrányból felállva az Egyesült Államok végül 2-2-es döntetlent játszott Szlovéniával a dél-afrikai labdarúgó-világbajnokság C-csoportjának második körében. Az izgalmas csata első félidejében meglepetésre már kettővel ment az európai alakulat, ám a második játékrészben Landon Donovan vezetésével az USA felkelt a padlóról. Ha Coulibaly sporttárs nem fúj tévesen - a legvégén egy szabályos gólt nem adott meg a mali bíró -, a tengerentúliak meg is nyerték volna a találkozót.

Hajmeresztő potya miatt botlott Anglia! 2010. június 12. 22:24 VIDEÓ! Túl nagy falatnak bizonyult az Egyesült Államok válogatottja a favorit Anglia számára szombat este Rustenburgban a labdarúgó-világbajnokságon. Gerrard gólja biztosította az álomkezdést, de egy félelmetes Green-potya (Dempsey átlövését védte be) semmissé tette az előnyt. A folytatásban mindkét oldalon adódtak kihasználatalan ziccerek. Az angolok kapusa egy szenzációs bravúrral igyekezett jóvátenni a hibáját.

Capello: A döntőben a helyünk! 2010. június 12. 18:08 Szombat este fél kilenctőlmutatkozik be a dél-afrikai világbajnokság C csoportjának favoritja, a végső győzelemre aspiráló Anglia. A Fabio Capello vezette együttes az ősi ellenség Egyesült Államok ellen startol. Az olasz mester nem közhelyeket pufogtatott legutóbbi nyilatkozatában, hanem kerek-perec megmondta, a döntőbe várja tanítványait.

Bombaformába lendült a vb-házigazda 2010. június 5. 18:55 Sorozatban 12. mérkőzésén maradt veretlen a dél-afrikai labdarúgó-válogatott, miután szombaton előkészületi találkozón 1-0-ra legyőzte Dániát. Az Amerikai Egyesült Államok Ausztráliát verte, Ghána Lettországot múlt felül.