KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "DETROIT RED WINGS"
Mikor lát győzelmet a detroiti közönség? 2013. november 16. 12:15 Egymás után hetedik hazai meccsét veszítette el a Detroit Red Wings az NHL-ben: a Washington Capitals kétgólos hátrányból állt fel, hogy aztán a szétlövésben a maga javára döntse el a találkozót. Szintén ráadást játszott az Anaheim Duck és a Philadelphia Flyers, mindkét csapat pórul járt. Ted Nolan 16 év után tért vissza a Buffalo Sabres élére - sikeresen. Ismét rátalált a győztes útra a Pittsburgh Penguins.

A Detroitra rá sem lehet ismerni! 2013. május 24. 09:15 Egy hónappal ezelőtt még a playoffért küzdött, most viszont közel áll ahhoz, hogy főcsoportdöntőbe jusson az első kiemelt Chicago Blackhawks ellen a Detroit Red Wings jégkorongcsapata az NHL-ben. A csütörtöki meccsen sorozatban harmadszor győzött a Detroit, ezúttal 2-0-ra. A Chicago a három vereség alkalmával összesen két gólt lőtt, a következő körben, hazai pályán a kiesés ellen küzd majd. A Boston Bruins és a Los Angeles Kings is már csak egy lépésre a továbbjutástól.

Lesöpörték a playoffért küzdő Minnesotát 2013. április 27. 13:49 Öt év után jutna a rájátszásba a Minnesota Wild, de a pénteki játéknapon beleszaladt a késbe, 6-1-re kikapott hazai pályán az Edmontontól az NHL-ben. Ez azt jelenti, hogy valószínűleg nyernie kell a Colorado Avalanche otthonában, ha folytatni akarja a szezont. A Detroit Red Wings és a Columbus Blue Jackets pályázik még a két fennmaradó playoff-helyre a ligában. Előbbi csak akkor kerülhet bajba, ha nem tudja megverni a Dallas Starst a következő körben.

A Detroit nélkül nincs rájátszás -21 éve 2012. március 27. 10:02 Kifelé tart a kátyúból a Detroit Red Wings az NHL-ben, újabb győzelmével hatodik csapatként jutott a rájátszásba a hétfői játéknapon, de a pláne az, hogy sorozatban 21-edszer sikerült ez a Vörös Szárnyaknak, ami nem csak klubrekord, hanem a négy nagy amerikai ligában (NBA, NHL, NFL, MLB) is abszolút csúcs. A hokibajnokságban követi a detroitiakat ebben a rangsorban hét szerepléssel, de a nyolcadik már nem biztos, hogy összejön a Cápáknak.

Szuper rekord az NHL-ben 2012. február 15. 09:45 A Detroit újra nyert az észak-amerikai profi hokiligában (NHL), ezzel átadta a múltnak a Boston Bruins és a Philadelphia Flyers rekordját. A Red Wings egymás után huszonegyedik meccsét nyerte meg, szemben az eddigi csúcsot jelentő húsz-húsz hazai sikerrel.

Új csapatcsúcs az NHL-ben 2012. január 24. 10:59 Azzal, hogy a Detroit sorozatban hetedik győzelmét aratta az észak-amerikai profi jégkorongbajnokságban (NHL), egyben megünnepelhette zsinórban tizenhetedik hazai sikerét is. A Red Wings ezzel új csapatcsúcsot állított fel, köszönhetően a St. Louisnak. Jonas Gustavsson harmadik góltalan meccsén van túl a Toronto kapuja előtt, a Predators egymás után harmadjára győzött - nem rossz széria, utolsó 13 meccséből 11-et nyert meg a Nashville.

Rekordot döntött a Detroit 2012. január 17. 11:17 Szárnyal a Detroit az észak-amerikai profi jégkorongbajnokságban (NHL), a Red Wings sorozatban tizenötödik hazai győzelmét aratta, ezzel megdöntötte a csapatrekordot.

NHL: kiütés a hibátlanok rangadóján 2011. október 23. 10:20 A Washington Capitals valósággal a jégbe döngölte a szezont öt győzelemmel kezdő Detroit Red Wingst, ezzel a mezőnyben egyedüliként továbbra is százszázalékos az észak-amerikai profi jégkoronligában (NHL). A fővárosiak az első harmadban egy percen belül kétszer is betaláltak, majd a második etap elején 3-0-ra növelték az előnyüket. A Detroit ugyan szépített, de a folytatásban aztán újabb négy gólt nyelt be... A meccs hőse Mike Green volt, aki védő létére két góllal és két gólpasszal járult hozzá a fővárosi csapat szezonbeli hetedik diadalához.

NHL: elmaradt a csoda Detroitban 2011. október 22. 10:00 Az összesen hét pontot elért Johan Franzen (2 gól, 1 assziszt) és Valtteri Filppula (1,3) vezetésével a Detroit Red Wings az ötödik mérkőzését is megnyerte az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL): szombatra virradóra a mezőnyben egyedüliként nyeretlen Columbus Blue Jacketst intézte el. A Detroitnál csak a 6-0-val álló Washington Capitals jobb a ligában, a Columbusnál mindenki más...

Befellegzett a Red Wingsnek 2011. május 13. 10:14 Három elveszített meccs után hármat megnyert a Red Wings, a mindent eldöntő hetedik találkozót azonban elbukta San Joséban az NHL Nyugati főcsoportjának elődöntőjében, így búcsúzott a küzdelmektől. A győztes találatot Patrick Marleau szerezte, Antti Niemi 38 védéssel járult hozzá a sikerhez. Nicklas Lidström elismerte, a párharcot nem csütörtök este bukta el a Detroit, hanem akkor, amikor engedte 3-0-ra meglógni a Sharksot. Késő bánat.