KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "DALLAS MAVERICKS"
Egyenlített a Dallas, James bukása 2011. június 8. 10:15 Kilencven playoff-meccs, összesen pedig 434 bajnoki után most fordult elő először LeBron Jamesszel, hogy egy találkozón nem tudott két számjegyűt dobni. Az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság egyik legnagyobb sztárja nyolc egységet hajigált össze, nem csoda, hogy a Miami Heat kikapott Dallasban a Maverickstől. Igaz, nem sokkal, csak 86-83-ra. Az összesített állás ezzel 2-2.

NBA-döntőt ér a Dallas őrült fordítása?! 2011. május 24. 09:20 Dirk Nowitzki a hajrában vállára vette a Dallas Maverickset, amely a mérkőzés vége előtt 5 perccel még 15 pontos hátrányban volt, ám a német óriási segítségével hosszabbításban győzött az Oklahoma City Thunder otthonában az NBA nyugati fináléjában. A texasiak ezzel 3-1-re vezetnek és egyetlen mérkőzésre vannak 2006 óta első nagydöntőjüktől, ahova szerdán saját közönségük előtt juthatnak be.

NBA: visszavette pályaelőnyét a Dallas 2011. május 22. 10:05 Hiába Russell Westbrook 30 és Kevin Durant 24 pontja, a Dallas Mavericks nagyon bekezdve, igazi csapatmunkával azonnal visszavette pályaelőnyét az Oklahoma City Thundertől az NBA nyugati döntőjének harmadik mérkőzésén. Folytatás hétfőn Oklahomában.

A Lakers elbújhat az Oklahoma mögött 2011. május 20. 09:16 Kevin Durant (24 pont), James Harden (23), Eric Maynor, Nick Collison és Daequan Cook valami olyat tett, amire korábban Kobe Bryanték nem voltak képesek. Az Oklahoma City ugyanis legyőzte a Dallas Maverickset az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság nyugati főcsoportdöntőjének második összecsapásán. Tette mindezt idegenben,ezzel 1-1-re hozta az eredményt az egyik fél negyedik sikeréig tartó ütközetében. Dirk Nowitzki 29 pontja ezúttal kevésnek bizonyult.

Nowitzki 48 pontjával előny a Dallasnál 2011. május 18. 09:05 VIDEÓ! Nem a védelmek csatáját hozta a nyugati döntő első felvonása az NBA-ben, a Dallas Mavericks ugyanis 233 pontos mérkőzésen győzött az Oklahoma City Thunder ellen.

Otthon égett meg a Lakers és a Bulls 2011. május 3. 09:05 Rögtön az első mérkőzésén elveszítette pályaelőnyét a Los Angeles Lakers és a Chicago Bulls az NBA nyugati, illetve keleti főcsoportjának elődöntőjében. A címvédő vesztét a Dallas Mavericks vezére, Dirk Nowitzki 28 pontja okozta, míg az alapszakaszt megnyerő Bikákat a meglepetésre az előző körben az Orlando Magicet búcsúztató Atlanta Hawks verte meg. A vendégeknél Joe Johnson 34, a hazaiaknál Derrick Rose 24 egységig jutott.

Nincs ellenfele a Chicagónak, Miaminek 2011. április 22. 09:05 A két hazai győzelem után idegenben sem kegyelmezett ellenfelének a Miami Heat és a Chicago Bulls az NBA rájátszásának első fordulójában. A Derrick Rose vezette michiganiek négy ponttal győztek Indianapolisban, a floridaiak hattal Philadelphiában, ezzel egy sikerre kerültek a főcsoport elődöntőjétől. Szépített a Dallas Mavericks ellen a Portland Trail Blazers nyugaton, ott az álllás 2-1 Dirk Nowitzkiék javára.

A Dallas már a rájátszásban! 2011. március 21. 09:55 Dirk Nowitzki 20, Peja Sztojakovics pedig további 17 pontot dobott a Dallasban, amely 101-73-ra legyőzte a Golden State Warriorst, ezzel pedig bejutott az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság rájátszásába. A Mavs ezzel sorozatban tizenegyedik alkalommal került be a playoffba. A Lakers nagy nehezen, elsősorban Derek Fisher utolsó percben mutatott produkciójának. A Los Angeles-i gárda ezzel 13 meccsén 12. győzelmét aratta. A Houston Kyle Lowry tripla-duplájának hála verte a mormonokat (28 pont, 11 lepattanó, 10 assziszt), de a Toronto, a Washington és a Milwaukee is megszenvedett a sikerért. Keleten Boston, Chicago, Miami, nyugaton San Antonio, Lakers, Dallas az első három sorrendje.

Rangadót nyert Dallasban az LA Lakers 2011. március 13. 10:05 Kulcsfontosságú mérkőzést nyert meg Dallasban a Los Angeles Lakers, amely ezzel megközelítette a Nyugati Főcsoport második helyén álló riválisát. Sorozatban öt vereség után másodszor nyert a Miami Heat, a Memphis Grizzlies csapatán rohant át a floridai sztárcsapat.

NBA: idegenben sem hibáztak a nagyok 2011. február 27. 10:06 A Detroit szoros győzelmét leszámítva nem hozott meglepetést az NBA szombati játéknapja, Washingtonban nyert a Dallas (amely utóbbi 16 meccséből 15-öt behúzott), Los Angelesben a Boston, Milwaukee-ban a Chicago.