KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "CSEH_JEGKORONG_VALOGATOTT"
Hoki-vb: Csehország a bronzérmes! 2011. május 15. 20:15 A tavalyi finálé ezúttal "csak" a harmadik helyről volt hivatott dönteni a szlovákiai A-csoportos jégkorong-világbajnokságon. És ugyanúgy, mint 2010-ben, ezúttal is a csehek győztek, ám míg legutóbb csupán 2-1-re, addig vasárnap délután nagyobb fölénnyel, 7-4-re. A csehek 1998 után összesen negyedik bronzérmüket gyűjtötték be, míg a végére teljesen elfáradt oroszok 1996-ot és 1997-et követően harmadjára lettek negyedikek. 20.15-től svéd-finn döntőt rendeznek.

Hoki-vb: a svédek mennek az aranyért! 2011. május 13. 19:32 Hiába szerezte meg gól nélküli nyitó harmadot követően a vezetést a cseh válogatott a szlovákiai A-csoportos jégkorong-világbajnokság első elődöntőjében, a svédek megrázták magukat, majd a jéggel tették egyenlővé a címvédőt. A meccs két legeredményesebbje két Patrik volt: a St. Louis Blues csillaga Berglund a skandináv, a New Jersey Devils ásza Elias a közép-európai csapat színeiben duplázott. A másik elődöntőre 20.15-től kerül sor a finn és az orosz válogatott között. A csehek a bronzcsatában vigasztalódhatnak.

Jágr zseni a négy közé lőtte a cseheket 2011. május 11. 19:55 A 39 éves korábbi NHL-sztár, Jaromír Jágr három gólt ütött, Csehország pedig 4-0-ra győzött a szlovákiai jégkorong-világbajnokságon, ezzel bejutott az elődöntőbe.

Hoki-vb: verhetetlenek a címvédő csehek 2011. május 9. 22:48 A csehek a csoportkör után a középszakaszt is hibátlanul zárták a szlovákiai jégkorong-világbajnokságon, miután a torna meglepetéscsapatát, Németországot is legyőzték, méghozzá könnyedén. A továbbjutást már korábban kiharcolta mind a két csapat. A másik esti - ugyancsak tét nélküli - meccsen a svédek kétszer is egyenlítettek a sokkal aktívabb kanadaiak ellen, Rick Nash 53. percben lőtt góljára azonban már nem tudtak válaszolni. A „juharlevesek" megnyerték a csoportjukat, de kérdéses, ennek mennyire örülnek, mert így az oroszokkal találkoznak a negyeddöntőben. A nyolc között már nem lehet hibázni - aki kikap, elbúcsúzik.

Hoki-vb: svéd-koppanás, cseh-hőstett 2011. április 30. 23:08 Kétszer is hátrányba került Csehország a szlovákiai jégkorong-világbajnokság 1. fordulójában Lettország ellen, ám a címvédő megrázta magát, mindannyiszor egyenlített és az utolsó harmadban "ledöfte" ellenfelét a D jelű négyes második meccsén. A svédek viszont saját magukat verték meg, hiszen már 3-1-re is vezettek, a végén Norvégia mégis egyenlített, büntetőkkel pedig nyert is a C-csoportban.

Csehország a hokivilág trónján 2010. május 24. 00:10 Bombameglepetés a németországi jégkorong-vb döntőjében: az előzetesen lesajnált, számos NHL-sztárt nélkülözö csehek 2-1-re legyőzték a toronymagas favorit orosz válogatottat a húszezres Lanxess Arenában. Huszonhét meccs után kapott ki a kétszeres címvédő. A bronzérmet Svédország szerezte meg a házigazda ellen.

Ezt csinálja bárki a csehek után! 2010. május 22. 17:21 A cseh jégkorong-válogatott nyolc másodperccel a rendes játékidő vége előtt még kiesésre állt Svédország ellen, mégis bejutott az A-csoportos világbajnokság döntőjébe. Csehország büntetőkkel harcolta ki a finálés részvételt, ahol a házigazda Németországgal vagy Oroszországgal találkozik.

Sokkoló cseh vereség a jégkorong vb-n! 2010. május 11. 20:40 Óriási meglepetésre legyőzte az előző vb-n mindössze 11. helyen záró Norvégia a sportág nagyhatalmai közé tartozó Csehországot a jégkorong-világbajnokság keddi játéknapján. A másik délutáni mérkőzésen a címvédő Oroszország 4-1-re verte Kazahsztánt. A késő esti két találkozón a fehéroroszok az olimpiai negyedik Szlovákiával találkoznak, Svédország Franciaország ellen lép jégre.

USA és Csehország: a kötelező kipipálva 2009. április 27. 18:56 Az Egyesült Államok és Csehország is nyert az A-csoportos jégkorong-világbajnokság hétfői játéknapján.

Jégkorong: Jaromir Jagr kilencedszer Csehország legjobbja 2008. augusztus 24. 08:00 Jaromir Jagr lett a 2007/08-as idény legjobb cseh jégkorongozója.