KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "CAROLINA HURRICANES"
NHL: aki késett, semmit sem látott 2011. november 19. 10:18 Megszakítás nélkül a harmadik vereségét szenvedte el, továbbá zsinórban másodszor volt gólképtelen a Carolina Hurricanes az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság (NHL) alapszakaszában. Pénteken ráadásul hazai pályán volt kénytelen fejet hajtani a Buffalo Sabres ellen. Aki negyedórát késett a meccsről, gólt nem láthatott, ugyanis Jason Pominville a 14. percben megszerezte a parti egyetlen, egyben győztes találatát. A kanadai szélső mellett a svéd Jhonas Enroth kapust illik még megemlíteni, aki 34 védéssel a szezonbeli első shutoutját jegyezte.

Zsinórban hetedszer győztek Ovecskinék 2011. március 12. 10:20 Közelít a Keleti Főcsoport első helye felé a Washington Capitals, amely zsinórban hetedik győzelmét aratta, a péntek áldozat a Carolina Hurricanes volt. Alekszandr Ovecskin egy góllal vette ki a részét a sikerből.

Legyőzték a Hurrikánokat Szentpéterváron 2010. október 5. 09:18 Az SZKA Szanktpetyerszburg 5-3-ra legyőzte a Carolina Hurricanes csapatát felkészülési jégkorong-mérkőzésen hétfőn este. A több volt NHL-essel felálló szentpétervári együttes - amely már hetek óta vív tétmeccseket az orosz profiligában (KHL) - a harmadik harmad elején ütött két gyors góllal döntötte el az összecsapást.

Meghátrált a Hurrikántól a Colorado 2010. január 9. 11:11 Három hazai és egy vendéggyőzelem született az észak-amerikai jégkorongliga (NHL) pénteki játéknapján. Hétgólos meccsen nyert a Dallas, értékes sikert aratott Calgaryban a Columbus, nem bírt a Colorado a Carolina Hurricanesszel.

Malkin egymaga végezte ki a Hurricanest 2009. május 22. 08:30 Az orosz Jevgenyij Malkin parádés teljesítményével a Pittsburgh Penguins 7-4-re legyőzte a Carolina Hurricanest az észak-amerikai profi hokiliga (NHL) Keleti főcsoportjának döntőjében. A kelet-európai klasszis pályafutása első play-offban szerzett mesterhármasával örvendeztette meg saját közönségét. Ezzel a sikerrel a Pingvinek 2-0-ra vezetnek az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharcban.

Keleten a pingvineknél az előny 2009. május 19. 08:11 Egyetlen góllal legyőzte a Ptittsburgh együttese a Carolinát az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) rájátszásában, a Keleti-főcsoport fináléjában, a párharc első mérkőzésén. A Penguins legjobbkja a gólt és gólpasszt is jegyző Jevgenyij Malkin volt. A következő összecsapásra magyar idő szerint péntek hajnalban kerül sor.

Egymás után harmadszor döntős a Detroit 2009. május 15. 08:28 Egy a végletekig kiélezett párharcból jutott 2007 és 2008 után ismét a Nyugati-főcsoport döntőjébe a címvédő Detroit Red Wings az NHL csütörtöki játéknapján. A csatában öt meccsen is egy gól döntött, köztük az utolsón, amelyen 4-3-ra győztek a 2007-es bajnok Anaheim ellen. Keleten az alapszakaszelső Boston Bruins otthon bukott el hosszabbításban a Carolina Hurrricanes-szel szemben, így kiesett.

Az Anaheim elintézte a hetedik meccset 2009. május 13. 07:02 Összesítésben 3-3-ra egyenlített az Anaheim Ducks a Detroit Red Wings ellen az észak-amerikai profi hokiliga (NHL) rájátszásában. A Kacsák szinte egy harmad alatt eldöntötték a találkozót, a címvédő csak szépíteni tudott, így sor kerül majd a hetedik, mindent eldöntő összecsapásra is. A játéknap másik mérkőzésén a Boston Bruins 4-2-re verte meg a Carolina Hurricanest. Ez ugyanazt jelentette, mint az előbbi párosításban: következhet az NHL hivatalos honlapja által csak szimplán do-or-die-nak tartott hetedik meccs. A vendég bostoniak egyébként már három góllal is vezettek a 2006-os Stanley-kupa győztes ellen, ám a hazaiak végül szépíteni tudtak.

Két hely továbbra is kiadó Keleten 2009. április 27. 08:39 Hetedik mérkőzés dönt a Washington és a New York, illetve a Carolina és New Jersey között Keleten, az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) negyeddöntőjében. A Capitals a Rangers otthonában, a Hurricanes hazai pályán alakította 3-3-ra a párharc állását.

Ráadás a rájátszásban: nehézkes sikerek 2009. április 18. 07:30 A második mérkőzésekkel folytatódott az észak-amerikai profi hokiliga (NHL) rájátszása. A negyeddöntő négy győzelemig tartó párharcaiban a tavalyi döntős Pittsburgh Penguins másodszor is győzni tudott a Philadelphia Flyers ellen - igaz, csak a hosszabbítást követően. A Carolina Hurricanes azonban kiegyenlített, miután idegenben - szintén a ráadásban legyőzte a New Jersey Devilst. A győztes gólt az élete első playoff találatát jegyző Tim Gleason szerezte. A Vancouver Canucks Crosbyékhoz hasonlóan a második sikerét aratta a St. Louis Blues ellen. Főként kapusának, Roberto Luongó parádéjának köszönhetően.