KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "BOSTON BRUINS"
Csodát tett a Boston! 2013. május 14. 12:18 A harmadik harmad előtt még 1-4-re állt, de kiharcolta a hosszabbítást, sőt a győzelmet is a Boston Bruins jégkorongcsapata az NHL rájátszásának hétfői játéknapján, a Toronto elleni párharc sorsdöntő, hetedik mérkőzésén. Ilyen fordításra még nem volt példa a playoffban. A Bruins igazi klasszikus keretében mérkőzhet a döntőért, hiszen azzal a New York Rangersszel találkozik, amely szintén a hetedik meccsen lépett túl a Washington Capitals együttesén, egy bántóan sima, 5-0-s idegenbeli sikerrel.

Hatszor adta vissza a címvédő 2012. január 5. 11:09 Hatszor állt bosszút a címvédő Boston Bruins a New Jersey Devilsen, amely hiába szerzett vezetést saját pályáján, alaposan ráfázott az észak-amerikai profi jégkorongbajnokságban (NHL). A játéknap hőse a montreáli Lars Eller, aki négy góllal vette ki a részét a Winnipeg elleni diadalból.

Megizzadt a címvédő, nyert a döntős 2011. december 29. 09:56 A címvédő Boston Bruins csak hosszabbításban tudott nyerni a Phoenix Coyotes vendégeként az észak-amerikai profi jégkorongbajnokságban (NHL). A legutóbbi döntős Vancouver szintén idegen jégen győzött, a San Josét verte meg 3-2-re.

Boston: megvan a hetedik! 2011. november 18. 09:17 A bajnoki címvédő Boston Bruins egymás után hetedik győzelmét aratta az NHL alapszakaszának csütörtöki játéknapján, miután szétlövéssel verte 2-1-re a szezon eddigi leggyengébb együttesét, a Columbus Blue Jacketset. Tuukka Rask kapus 30 védést produkált a meccsen a hazaiaknál.

Szezon eleji gödörben az NHL-címvédő 2011. október 13. 10:34 Negyedik mérkőzésén harmadik vereségét szenvedte el a címvédő Boston Bruins az NHL-ben, szerdán éjjel az új idényben még nyeretlen Carolina Hurricanes ellen maradt alul. Kikapott a Stanley-kupát tavasszal drámai körülmények között elbukó Vancouver Canucks is.

A Boston a bajnok, Vancouver lángokban! 2011. június 16. 09:17 KÉPSOROZAT! A Boston Bruins nyerte a Stanley Kupát az észak-amerikai profi jégkorongligában (NHL), miután a döntő utolsó, hetedik mérkőzésén 4-0-ra legyőzte a Vancouver Canucks csapatát. A rájátszás legértékesebb játékosa a bajnok kapusa, Tim Thomas lett. A Bocsok hatodik bajnoki címüket szerezték meg, a Vancouver továbbra sem tudott még diadalmaskodni. Kanadai csapat 1993 óta nem tudott nyerni. Kár, hogy a csalódott szurkolók a lefújás után nekiláttak pusztítani.

Zúg a Volga, zúg a Volga... - blog 2011. június 10. 15:21 Remek formában játszik mostanában bloggerünk, csütörtökön éppen az újabb francia diadalt találta el, ezzel ráadásul átlépte a 30 ezres álomhatárt is. Nos, a péntek elsősorban az orosz fociról szól, de alkalmi jósunk nem Dzsudzsák Balázs költözésével kapcsolatban posztolt. A napituti-n az egyik - illetve három - Premjer Ligás bajnokival kapcsolatban morfondírozik (a cím miértjére is fény derül), illetve az éjjeli-hajnali NHL-döntővel kapcsolatban mérlegel.

Visszajött a Boston a nagydöntőben 2011. június 9. 09:14 A Boston Bruins 4-0-ra nyert a vendég Vancouver Canucks ellen az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) döntőjének negyedik mérkőzésén, így 2-2-re kiegyenlítette a párharcot. A következő találkozónak Vancouver ad otthont magyar idő szerint szombat hajnalban.

NHL: egy gól elég volt a Vancouvernek 2011. június 2. 10:01 Mindössze 19 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Raffi Torres góljával győzött a Vancouver Canucks az NHL nagydöntőjének, a Stanley-kupa első felvonásán a Boston Bruins ellen. A finálé második mérkőzését szombaton rendezik szintén Kanadában.

NHL: egy gól is elég volt a döntőhöz 2011. május 28. 09:52 Egyetlen gól döntött a keleti döntő hetedik mérkőzésén az észak-amerikai profi jégkorong-bajnokság rájátszásában: a Boston Bruins Nathan Horton 53. percben elért találatával 1-0-ra verte a vendég Tampa Bay Lightningot (a sikerben egyébként a 24 lövést hatástalanító Tim Thomas kapus is főszerepet vállalt), ezzel 1990 után először bejutott a Stanley-kupa döntőjébe, amely során a Vancouver Canucksszal csap majd össze. A Boston 1972-ben volt legutóbb bajnok az NHL-ben.