KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "AUGSBURG"
Harmadosztályból Bundesliga-kispadra 2012. május 17. 20:42 Markus Weinzierlt nevezték ki csütörtökön a német labdarúgó-bajnokságban 14. helyen zárt FC Augsburg új vezetőedzőjének. A klub arról nem közölt részleteket, hogy a 37 éves szakember szerződése milyen időtartamra szól. Weinzierl eddig a harmadosztályú Jahn Regensburgot irányította, s hétfőn feljuttatta az együttest a második vonalba, miután az osztályozó visszavágóján a hazai 1-1-es döntetlen után tanítványai 2-2-t játszottak Karlsruhéban. A tréner az augsburgi kispadon Jos Luhukayt váltja, aki azt követően mondott le, hogy nézeteltérése támadt a klub vezetőségével. Luhukay egybehangzó sajtóértesülések szerint az élvonalból most búcsúzott Hertha BSC vezetőedzője lesz.

Majdnem elszórakozta a Bayern München 2011. november 6. 19:23 A bajnokságot mindössze egy győzelemmel kezdő Augsburg otthonában folytatta a Bayern München a Bundesliga 12. fordulójában, mégpedig egészen 2012-ig vezére, Bastian Schweinsteiger nélkül. Philipp Lahm elismerte, megrázta a csapatot kiválása, de rámutatott, van élet nélküle. Hatvan percen át a bajor sztárcsapat uralta az összecsapást, Gomez és Ribéry találatával vezetett 2-0-ra, de Hoszogaj gólja után az Augsburg majdnem egyenlített.

Megtörte az átkot, dobogós a Werder 2011. október 22. 08:37 A Werder az újonc Augsburg vendégeként lezárta kétmeccses vesszőfutását a német labdarúgó-bajnokságban. Claudio Pizarro közeli fejese ugyan csak egy pontot hozott a brémaiak konyhájára, de ezzel az eggyel is felkapaszkodtak a dobogóra - a címvédő Dortmundot és a VfB Stuttgartot nyomták lejjebb a tabellán.

Élen a Leverkusen 2011. szeptember 9. 23:55 Csatárainak köszönhetően könnyedén elrabolta a három pontot a Leverkusen péntek este az újonc Augsburg otthonából, és a nyolcadik helyről az élre ugrott a Bundesliga tabelláján a negyedik forduló nyitó mérkőzését követően. Sam duplázott, Kiessling és Derdiyok sem maradt adós a góllal. A Bayern és a Dortmund szombaton, a Schalke vasárnap lép porondra.

Új csapattársat kapott Hajnal 2011. május 12. 17:05

Négy piros a Augsburg-Hertha rangadón 2010. december 18. 15:54 Túlságosan paprikásra sikerült a Bundesliga 2 szombati rangadója, az 1-1-re végződő Augsburg-Hertha mérkőzés, amelyen eldőlt, hogy a korábban Torghelle Sándort foglalkoztató hazaiak telelhetnek a tabella élén megelőzve Dárdai Pál korábbi együttesét. A játékvezető a találkozón négy piros lapot osztott ki. Torghelle jelenlegi klubja, a Düsseldorf egyébként 1-0-ra győzött, a korábbi magyar válogatott csatárt nem nevezték a keretbe.

Csapatot váltott Torghelle Sándor! 2010. május 17. 22:22 Hétfőn délután aláírta szerződését a Fortuna Düsseldorfnál Torghelle Sándor, a magyar labdarúgó-válogatott csatára. Az elmúlt két idényt a szintén másodosztályú Augsburgban töltött támadó ingyen váltott klubot és két évre kötelezte el magát.

A Nürnberg maradt a Bundesliga I-ben 2010. május 16. 20:01 A Nürnberg megőrizte Bundesliga I-es tagságát, miután kettős győzelemmel felülkerekedett a másodosztályban ragadó Augsburgon. A második mérkőzésen idegenben nyertek 2-0-ra a Mesterdalnokok. Torghelle Sándor a 68. percben állt be csereként a hazaiaknál, Szabics Imrét nem nevezték a mérkőzésre.

Lépéselőnyben a Nürnberg 2010. május 13. 22:30 A Nürnberg 1-0-s győzelmével nagy lépést tett afelé, hogy az ősszel is a Bundesliga I-ben szerepeljen. Az Augsburg elleni osztályozó első felvonását Christian Eigler gólja döntötte el. A különbség akár nagyobb is lehetett volna, ám a hazaiak büntetőt hibáztak. Az Augsburgban Szabics Imre a kispadon ülte végig a mérkőzést, míg Torghelle Sándort a keretbe sem nevezték.

A Werder Bremen már döntős 2010. március 23. 22:54 A Werder Bremen bejutott a labdarúgó Német Kupa döntőjébe, miután Marko Marin és Claudio Pizarro góljával 2-0-ra legyőzte az Augsburgot. Torghelle Sándort és Szabics Imrét a keretbe sem nevezték a vendégeknél. A Weser-partiak ellenfele a Schalke 04 vagy a Bayern München lesz a május 15-i berlini fináléban.