KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ATLETICO_MADRID"
Torres kiejtette a Real Madridot! 2015. január 15. 21:55 Elmarad a Clásico a Király-kupában, miután az Atlético Madrid 4-2-es összesítéssel búcsúztatta a címvédő Real Madridot a nyolcaddöntőben. Fernando Torres kétszer csengetett a Bernabéuban rendezett csütörtök esti visszavágón, mindkét félidőben az első percben sokkolta a királyiakat. Az első félidőben Sergio Ramos, a másodikban Cristiano Ronaldo egyenlített (egyaránt fejesből). A végeredmény: 2-2.

Hármat számolt a Barca az Atléticóra 2015. január 11. 22:55 Lehet, hogy a pályán kívül válságos időket él meg a Barcelona, de a gyepen ennek semmi látszata nem volt az Atlético Madrid ellen, a Nou Campban, a 18. forduló vasárnap esti rangadóján. Neymar és Suárez góljával már bő félóra után kettővel elment a Barca, mindkét találatban benne volt az a Messi, aki később végleg padlóra küldte a szünet után még 2-1-re álló Atletit (Mandzukic szépített büntetőből). A Simeone-csapat kis túlzással alárendelt szerepet töltött be, bár az is igaz, hogy mindhárom barcás gólban közre játszott szerencsés körülmény.

Semmi sem lesz a Clásicóból a kupában? 2015. január 7. 22:52 Az Atlético Madrid erőből lenyomta a városi rivális Realt a szerda esti, hazai kupaderbin, és nagy lépést tett a negyeddöntőbe jutás felé, ahol nagy valószínűséggel a Barca várna rá. A Simeone-csapat egy jogos tizenegyesből és egy szöglet után volt eredményes a második játékrészben. A Real hiába birtokolta többet a labdát, és hiába lőtt többet a kapura. Az utolsó félórára beálló Cristiano Ronaldo sem tudott színt vinni a vendégek játékába. Bár Fernando Torres sem brillírozott, nagy győzelmet ünnepelhetett nagy visszatérése alkalmával.

Bombagólokkal válaszoltak Mandzukicnak 2014. december 19. 00:23 Mario Mandzukic duplázott, de az erősen tartalékos Atlético Madrid Rubén Alcaraz bődületesen nagy góljaival kétszer is egyenlíteni tudott, és akár meg is nyerhette volna a csütörtök esti kupameccset a Calderónban. Az Atleti továbbjutása ugyanakkor nem forgott veszélyben, hiszen 3-0-ra nyert az első találkozón idegenben. A legjobb 16 között madridi derbi következik: Atlético-Real!

A Juve megéli a BL-tavaszt, a Pool nem! 2014. december 9. 22:37 A Juvénak pontot kellett szereznie otthon az Atlético ellen a legjobb 16 közé jutáshoz, és teljesítette is BL-küldetését (nem úgy, mint hasonló helyzetből az előző szezonban). A Liverpool emberhátrányba került 0-1-nél a Basel ellen, innen már nem tudott felállni, csak az egyenlítés jött össze Steven Gerrard szabadrúgásából, így az El-ben folytatja a Rodgers-csapat, akárcsak a Villas-Boas-féle Zenit. A Real (egyedüliként a mezőnyben ) 100 százalékos teljesítménnyel csoportelső, a BVB és a Monaco is a kiemeltek között szerepel majd a hétfői sorsoláson. Az Arsenal-középpályás Aaron Ramseyé a nap gólja.

Az Atlético hátat fordít az ultráinak 2014. december 2. 16:29 Az Atlético Madrid kitiltotta a Vicente Calderón Stadionból leghíresebb ultracsoportját, a Frente Atléticót, amelynek tagjai a folyóba löktek egy Deportivo-szurkolót a vasárnapi bajnoki előtt Madrid Rio nevű kerületében. A 43 éves drukkert kórházba szállították, de már nem tudták megmenteni az életét az orvosok.

Halál árnyékolta be az Atlético-meccset 2014. november 30. 15:03 Tragédiába torkolló szurkolói összecsapások előzték meg a vasárnap kora délutáni Atlético Madrid-Deportivo La Coruna spanyol bajnokit (2-0). Egy 43 éves Depor-szurkolót - aki fejsérülést is szenvedett - a Manzanares folyóba löktek. Tűzoltók mentették ki a jéghideg vízből, kórházba szállították, ahol 14 óra körül, szívroham következtében elhunyt. Összesen 11-en sérültek meg komolyabban a délelőtti összetűzések során, 24 személyt tartóztattak le. A liga (LFP) kezdeményezte a futballmeccs elhalasztását az incidens miatt, ám nem sikerült időben engedélyt kérnie a szövetségtől (RFEF).

Megadta magát az Atlético Madrid 2014. november 10. 09:25 Minden tétmeccset figyelembe véve (rendes játékidőben) az elmúlt félév alatt mindössze harmadszor, a bajnoki szezonban pedig csupán másodszor kapott ki az Atlético Madrid, amely emberhátrányban nem tudta tartani az állásait az utolsó előtti Real Sociedad otthonában. A címvédő gólját Mario Mandzukic szerezte. A baszkokat a megbízott edző, Asier Santana irányította.

Az Atlético behúzta, második a Sevilla 2014. október 26. 23:00 A címvédő Atlético Madrid Mario Mandzukicnak köszönhetően egygólos győzelmet aratott a Getafe otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A horvát csatár először talált be egymás után két tétmeccsen piros-fehér mezben. A Sevilla legyűrte otthon a Villarrealt, és pontszámban beérte a listavezető Barcelonát.

Az Atlético volt a levegő ura 2014. október 19. 14:15 A címvédő Atlético Madrid kétgólos győzelmet aratott vasárnap kora délután az Espanyol ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság nyolcadik fordulójában. Az első félidőben Tiago talált be fejesből nem sokkal azután, hogy szögletet végezhetett el a házigazda, a másodikban Mario Suárez bólintott a kapuba közvetlenül a sarokrúgás után. Az Atleti a negyedik, lemaradása egy egység a városi riválissal szemben.