KAPCSOLÓDÓ CIKKEK - "ANAHEIM DUCKS"
Micsoda fordítás az NHL-ben! 2011. november 2. 09:28 Hiába vezetett a harmadik harmadban 4-2-re az Anaheim Ducks, a Washington Capitals szépített, az utolsó pillanatokban Nicklas Backström duplájával egyenlített a hosszabbításban pedig fordított az NHL keddi játéknapján.

NHL: hét meccse verhetetlen a ligaelső 2011. március 17. 09:20 Bár hamar kétgólos hátrányba került, a második harmadban szépített, a harmadikban pedig fordított a Colorado Avalanche ellen a Vancouver Canucks, amely zsinórban hetedik győzelmével továbbra is fölényesen vezeti az NHL-t.

NHL: 9 góllal tömték ki a Kacsák hálóját 2011. február 20. 10:28 Bár az első harmadban 4-1 után 4-3-ra szépített, a másodikban négyet, a harmadikban egyet kapott az Anaheim Ducks, amely 9-3-ra kapott ki az NHL Nyugati főcsoportjában gyengélkedő St. Louis Bluestól.

Hatot kaptak, mégis nyertek a fővárosiak 2011. február 17. 10:03 Három nappal az NY Islanders-Buffalo-Sabres meccs után újabb 13 gólos csatának lehettünk tanúi az NHL-ben: a Washington Capitals Szjomin mesterhármasával 7-6-ra diadalmaskodott az Anaheim Ducks otthonában.

NHL: „Szétlőtte” az Anaheim az Edmontont 2010. december 8. 09:17 Az Edmonton Oilers négymeccses győzelmi sorozatának vetett végett az Anaheim Ducks kedden az észak-amerikai jégkorongligában, amikor szétlövésben zsinórban hatodik győzelmét arattak a kanadai együttes otthonában, így 2007 decembere óta őrzi veretlenségét.

Lehetetlen márpedig nincs! 2010. március 8. 09:37 A szezon egyik legjobb mérkőzésén győzött a Montreal Canadiens az Anaheim Ducks otthonában az NHL-ben. A Kacsák az első harmadban berámoltak három gólt, és két perccel a meccs vége előtt még 3-1-re vezettek. Tizenegy másodperccel a dudaszó előtt sikerült kiharcolni a hosszabbítást a kanadiaknak, akik a góltalan hosszabbítást követően szétlövéssel nyertek.

Egymás után harmadszor döntős a Detroit 2009. május 15. 08:28 Egy a végletekig kiélezett párharcból jutott 2007 és 2008 után ismét a Nyugati-főcsoport döntőjébe a címvédő Detroit Red Wings az NHL csütörtöki játéknapján. A csatában öt meccsen is egy gól döntött, köztük az utolsón, amelyen 4-3-ra győztek a 2007-es bajnok Anaheim ellen. Keleten az alapszakaszelső Boston Bruins otthon bukott el hosszabbításban a Carolina Hurrricanes-szel szemben, így kiesett.

Az Anaheim elintézte a hetedik meccset 2009. május 13. 07:02 Összesítésben 3-3-ra egyenlített az Anaheim Ducks a Detroit Red Wings ellen az észak-amerikai profi hokiliga (NHL) rájátszásában. A Kacsák szinte egy harmad alatt eldöntötték a találkozót, a címvédő csak szépíteni tudott, így sor kerül majd a hetedik, mindent eldöntő összecsapásra is. A játéknap másik mérkőzésén a Boston Bruins 4-2-re verte meg a Carolina Hurricanest. Ez ugyanazt jelentette, mint az előbbi párosításban: következhet az NHL hivatalos honlapja által csak szimplán do-or-die-nak tartott hetedik meccs. A vendég bostoniak egyébként már három góllal is vezettek a 2006-os Stanley-kupa győztes ellen, ám a hazaiak végül szépíteni tudtak.

Hatot számolt a Detroit az Anaheimre 2009. május 8. 07:21 A Detroit Red Wings idegenben, a Chicago Blackhawks otthon egyenlített a Nyugati-főcsoport elődöntőjében az NHL-ben. A Detroitból Johan Franzen és Marian Hossa is duplával válaszolt az Anaheim egy-egy góljára, a vége 3-6. Három perccel a vége előtt még vezetett, végül hosszabbításban mégis kikapott a Vancouver Canucks a Chicago Blackhawks ellen ugyancsak a főcsoport-döntőért rendezett párharcban. Az állás itt is 2-2.

Szépített az Anaheim a címvédő ellem 2009. május 6. 08:35 Az első két mérkőzés megnyerése után nem bírt az Anaheim Ducks-szal a címvédő Detroit Red Wings az észak-amerikai jégkorong-bajnokság (NHL) Nyugati főcsoport-elődöntőjének harmadik mérkőzésén. A másik keddi találkozón értékes győzelmet aratott Chicagóban a Vancouver Canucks, amely ezzel vezeti a párharcot a harmadik összecsapás után.