A kimondva, kimondatlanul védettséget élvező norvég klasszis sprinteren kívül négy francia (Jimmy Engoulvent, Christophe Le Mevel, William Bonnet, Remi Pauriol), két ausztrál (Simon Gerrans, Mark Renshaw), illetve egy-egy orosz (Alekszandr Bocsarov) és kazah (Dimitrij Fofonov) kerekes nyert bebocsátást, Bodrogi László pedig körön kívülre került.
Így hát szombaton, a Brest és Plumelec közti 197,5 kilométeres nyitószakasszal sorrendben harmadszor rajtolt el az elsőszámú kerékpáros körverseny mezőnye az elsőszámú magyar kerékpáros nélkül.
A pekingi olimpiára a Tourral, a varesei világbajnokságra a Vueltával hangolt volna Bodrogi, kétlépcsős tervének első fázisa tehát már füstbe ment. Az ötkarikás pódiumról lelépve aligha löknék félre a spanyol körverseny előtt, még akkor sem, ha az év végén lejáró szerződését borítékolhatóan nem hosszabbítja meg, várhatóan klubot vált.
Ha a kínai fővárosban Bodrogi László tudásához méltóan szerepel az időfutam-versenyben, akkor érmes lehet. 2007 szeptemberében a svájci Fabian Cancellara mögött, a holland Stef Clement-t megelőzve lett vb-ezüstérmes Stuttgartban, egy hasonló medália bezsebelése nem tűnik lehetetlen küldetésnek.
Elvégre a végső győzelemben reménykedő elit igencsak zárt kör, legfeljebb hatan-heten pályázhatnak reális eséllyel a dobogóra. A 31 esztendős magyar kiválóság kőkeményen edz, elszántan küzd, hogy valóra váltsa álmát Pekingben. Hetente hat-hétszáz kilométert teker.
A Tour de France eredménylajstromát nap mint nap böngészve viszont hiába keressük Bodrogi nevét. A 4. és a 20. etapon különösen fájó a hiánya, ekkor ugyanis az időfutam-specialisták mérettetik meg magukat. Nélküle.