Úszás: az olimpiai bajnok Jedrzejczak Turi Györgynél folytatná

Szerző: MTILétrehozva: 2008. október 8. 15:26
A Kőbánya SC-ben, a Pekingben háromszoros olimpiai ezüstérmes Cseh László mesterénél, Turi Györgynél szeretné folytatni pályafutását Otylia Jedrzejczak, a lengyelek olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszóklasszisa.

A 200 m női pillangó korábbi egyeduralkodójának, volt világcsúcstartójának esetleges átköltözése ügyében a lengyel szövetség kereste meg a magyar szövetség (MÚSZ) vezetőit a pekingi ötkarikás játékokat követően.

A 24 éves Jedrzejczak a kínai fővárosban hírnevéhez méltatlanul szerepelt, hiszen fő számában csak negyedik lett a döntőben, 100 m pillangón - mely távon korábban szintén több világversenyes érmet szerzett - pedig még az elődöntőbe sem jutott be, csupán a 17. időt érte el.

Ruza József, a MÚSZ főtitkára elmondta, hogy a lengyelek megítélése szerint a környezetváltozás esetleg segítene versenyzőjükön.

„Abban maradtunk velük, hogy írásban is elküldik hozzánk a kérésüket, s ha megjött a levél, megvizsgáljuk, mit tehetünk.”