Visszatért a US Open-bajnok, de...

Létrehozva: 2011. november 7. 11:06
Hiába tagja pontosan 14 hónap után ismét a top10-nek a férfi tenisz-világranglistán Juan Martín del Potro, vállsérülés miatt lemondta az eheti párizsi tornát, ezzel minden reménye elúszott arra, hogy ott legyen a szezonzárón Londonban, ahova még három hely kiadó. A nőknél a múlt heti Bajnokok Tornája nem hozott különösebb változást, egyúttal véget ért a szezon, a világelső tavaly után ismét Caroline Wozniacki lett, míg a legjobb magyarként Arn Gréta zárt.

A férfiaknál minimális változást hozott a múlt heti bázeli és valenciai verseny, a 2010 áprilisában még a 4. helyen álló, majd 2011. január 31-én már csak a 485. Juan Martín del Potro spanyolországi elődöntőjével egy év után visszatért a legjobb tízbe - igaz csak az idei pontszámítás alapján, a hagyományos rendszerben ugyanis csak a 12.

A 2009-es US Open-bajnoknak elméletileg lenne esélye kvalifikálni magát Londonba, ám gyakorlatban nem fogja, mivel vállsérülés miatt lemondta az eheti párizsi mestertornát, így legközelebb a decemberi eleji Davis-kupa-döntőn láthatjuk pályára lépni.

Lassan formálódik a mezőny a szezonzáróra, ahol Novak Djokovics, Rafael Nadal, Andy Murray, Roger Federer és David Ferrer már ott van, Tomas Berdych karnyújtásnyira áll a kvalifikációtól, de Jo-Wilfried Tsonga és Mardy Fish is jó eséllyel pályázik erre.

Az „üldözők" Del Potro kiválásával négyen maradtak, Nicolas Almagro, Gael Monfils, Gilles Simon és Janko Tipszarevics számára csak egy igazán kiemelkedő párizsi szerepléssel jöhet össze a legjobb 8-ba jutás.

Az elmúlt hét nyertese egyébként a Valenciában győztes Marcel Granollers volt, aki 28 helyet lépett előre és pályafutása legjobb pozícióját foglalja el jelenleg, a 26.

...412. (408.) Balázs Attila magyar 87

A nőknél a szezonzáró bali Bajnokok Tornája egyetlen változást hozott a legjobb 15-ben, az elődöntőig jutó Sabine Lisicki javított három helyet. A 24. születésnapján a viadalt címvédőként megnyerő Ana Ivanovics négy pozíciót jött előre és a 22.

Mivel több jelentős tornát 2011-ben nem rendeznek, a ranglista véglegesnek tekinthető, azaz tavaly után ismét Caroline Wozniacki zár az élen. Más kérdés, hogy teszi ezt úgy, hogy továbbra sem nyert Grand Slam-tornát, miközben a második Petra Kvitová wimbledoni és WTA-világbajnoki címet szerzett. Ahogy a férfiaknál a Davis-kupában a nőknél pontokat osztanának a Fed-kupáért, már bőven ő vezetne, hiszen vasárnap története első csapatgyőzelmére vezette a cseheket Oroszország ellen.

A legjobb magyar Arn Gréta lett, aki pályafutása során harmadszor zárt a top100-ban, de ilyen előkelő helyen (64.) még soha (2010-ben 88., 2002-ben 91. volt, eddig legjobbja a május 16-i ranglistán elfoglalt 40. pozíció volt). Kanadai menetelésével Babos Tímea mind egyesben, mind párosban egyéni csúcsot jelentő magasságokba emelkedett (153. illetve 145.). Úgy tűnik, a korábbi háromszoros junior páros Grand Slam-bajnok, Czink Melinda, illetve Jani Réka Luca selejtezhet az Australian Openen, de helyezésük a jövő évi olimpiai indulásra is kedvező, és 2012 első öt hónapjában további értékes pontokat gyűjthetnek.