Rangadót rendeztek a két első negyeddöntőben az All England Clubban, hiszen a belgrádira a talán füvön legjobban mozgó Berdych, míg a Párizsban először Grand Slam-trófeáért játszó Ferrerre a korábbi US Open-bajnok várt.
Djokovics eredmény alapján nem, de valójában megizzadt a 2010-ben itt fináléba került riválisával, aki ellen eddigi 15 meccséből 12-szer diadalmaskodott. Az első felvonásban három adogatójátékban összesen négy bréklabdáig jutott el, míg Berdych két labdamenetnél többet egyszer sem tudott nyerni a belgrádi szervájából. A tiebrék az enyhe fölény ellenére rendkívül szorosan alakult, a világelső az utolsó három pontot nyerve került előnybe.
A folytatás a kihívóról szólt, aki bekezdett a második szett elején, először semmire brékelt, majd 2:0 után ismét, tehát száguldott az egyenlítés felé. Azonban a dupla brékelőny sem volt elegendő, Djokovics ugyanis egymás után kétszer vette el az adogatását 15-re és 4:3-nál már nála volt az előny, sőt, egy újabb brékből, a második labdájából megfordította az elúszni látszó játszmát. Ez törte meg Berdychet, aki egyszer a harmadik felvonásban is beremegett, míg közel sem tudott férkőzni ellenfele adogatásához, így 2 óra 18 perc alatt vereséget szenvedett.
Djokovics továbbra is szettveszteség nélkül menetel, és zsinórban negyedszer elődöntős Wimbledonban.
A másik 14 órás mérkőzésen David Ferrer összesítésben 6-2-re vezetve Juan Martín del Potro ellen, a tavalyi sima háromszettes nyolcaddöntőben aratott győzelméből meríthetett erőt. Kellett, mert az argentin egyrészt játszmát sem bukott, míg saját maga már összesen négyet négy forduló alatt és érezhetően sebezhetőnek tűnt.
A találkozó váratlan kellemetlenséggel indult: rögtön az ötödik labdamenetben az argentin hatalmasat esett, ráadásul a már amúgy is alaposan bekötözött, még a 3. fordulóban megsérült térdét fájlalta. Ápolást kért, hosszasan egyeztetve a kiérkező orvossal. Végül folytatta a játékot és pontról pontra egyre inkább úgy tűnt, hogy zavartalanul teniszezik. Olyannyira zavartalanul, hogy egész mérkőzésen egyszer sem tudta brékelni őt a spanyol, miközben saját maga Ferrer adogatásait állandó terror alatt tartotta. Az első két játszma így simán alakult, a harmadikban a salakspecialista kiizzadta a tiebréket, ahol 1-4-ről még felállt, de 5-5 után elveszítette a fonalat és simán kikapott.
Összejött tehát a Del Potro sikerével zárult tavalyi olimpiai bronzmérkőzés visszavágója. Ezúttal Djokovics formáját elnézve nehezebb dolga lesz, és egyelőre az is bizonytalan, hogy kibírja-e a sérült térde, amelyre újra ráesett.
A másik ágon papírforma szerint Roger Federer-Rafael Nadal csúcstalálkozóra kellett volna, hogy sor kerüljön a nyolc között, helyette lengyel házirangadót rendeztek. Jerzy Janowicz indult esélyesként és nem remegett meg a világranglista-130. Lukasz Kubot ellen. Hatalmas szerváját végig hatékonyan használta, egyszer sem tudta brékelni honfitársa, így a tavalyi párizsi meglepetésdöntője után immár Grand Slam-elődöntősnek mondhatja magát.
A nap utolsó meccsén a hazaiak nagy-nagy kedvence, Andy Murray hatalmas csatában, 0:2-ről fordítva győzte le Fernando Verdascót, és jutott sorozatban ötödször elődöntőbe Wimbledonban – ezt a fantasztikus győzelmet még a Manchester United visszavonult menedzsere, a lelátón helyet foglaló Sir Alex Ferguson is felállva tapsolta meg.
Verdasco 80 perc alatt húzott el két szettel, Murray ugyancsak 80 perc alatt egyenlített – az óriási csatát végül az nyerte, akinek a kiélezett labdamenetekben nem remegett meg a keze.
„Hihetetlenül jól teniszezett (Verdasco), időbe tellett, amíg felvettem a ritmust. Az elején elkövettem néhány elkerülhető hibát, de utána szerencsére belerázódtam. Hogy ez volt-e a valaha volt legérzelmesebb meccsem? Nem tudom, de brutálisan kemény mérkőzés volt” – nyilatkozta a skót, aki a lengyel Jerzy Janowiczcsal meccsel a négy között.
WIMBLEDON, FÉRFI EGYES, NEGYEDDÖNTŐ: |
Djokovics (szerb, 1.)-Berdych (cseh, 7.) 7:6, 6:4, 6:3 Del Potro (argentin, 8.)-Ferrer (spanyol, 4.) 6:2, 6:4, 7:6(7-5) Janowicz (lengyel, 24.)-Kubot (lengyel) 7:5, 6:4, 6:4 Murray (brit, 2.)-Verdasco (spanyol) 4:6, 3:6, 6:1, 6:4, 7:5 |