Top tízes játékost vert Federer!

Szerző: SHLétrehozva: 2013. november 1. 17:54
Roger Federer Párizsban állt bosszút Juan Martín del Potrón, aki a múlt héten szülővárosában fosztotta meg a címtől. A svájci klasszis 6:3, 4:6, 6:3-ra győzött és készülhet a Novak Djokovics elleni elődöntőre a négy európai Masters-torna egyikén.

Federer kezdett jobban, de a második szettben nem tudott élni esélyével, elmaradt a korai brék, és ez meg is bosszulta magát, egyenlíteni tudott a játszmák tekintetében az argentin.

A svájci legutóbbi három meccsét elveszítette a párharcban, méghozzá rendre három szettben, ezúttal azonban a dél-amerikai húzta a rövidebbet, mert másodszorra már nem tudott visszajönni brékhátrányból a mindent eldöntő felvonásban.

Federer január óta először bánt el top tízes játékossal, ami jót tehet önbizalmának a hétfőn kezdődő londoni ATP-vb előtt. Előtte azonban még vár rá egy, vagy esetleg két mérkőzés a Bercyben.