Tenisztörténeti vereség a US Openen

Szerző: Siklós Erik, New YorkLétrehozva: 2012. augusztus 30. 01:33
Pályafutása utolsó egyéni mérkőzését játszotta Kim Clijsters szerda délután az Arthur Ashe stadionban. Nem úgy tervezte, hogy a brit Laura Robson jelenti majd a végállomást, de a fiatal, mindössze 18 éves, a világranglistán 89. londoni lány nem ijedt meg akkor sem, amikor 7:6, 6:5, 40:15-nél két meccslabdáját hárította a US Upenen legutóbb 2003-ban kikapott belga édesanya. Igen, Kim Clijsters azóta nem szenvedett vereséget New Yorkban, hogy a 2003-as döntőben elbukott Justine Henin ellen (sorozatban 22 mérkőzésen maradt veretlen Flushing Meadowsban az elmúlt kilenc évben). A szezon utolsó Grand Slam-versenyének harmadik napján végleg elbúcsúzott Szávay Ági és Czink Melinda: együtt indultak a párosban, de a harmadik kiemelt cseh kettős túl erősnek bizonyult (2:6, 4:6). Marosi Katalin ugyanakkor bejutott a legjobb 32 közé a horvát Jurak oldalán. Magabiztosan győzött a világelső Azarenka, a címvédő Stosur, a cseh Kvitova, a trónra törő Sarapova és a kínai Li. A férfiaknál még csak a 64 közé kerülésért nyert Del Potro és Ferrer. A sokadszor virágzó, Tommy Haas 6:3, 6:4-ről vesztett a lett Ernests Gulbis ellen, akit az idén tavasszal Fucsovics Márton legyőzött a Davis-kupában.