Nehéz helyzetben a magyarok Tallinnban

Szerző: shLétrehozva: 2010. március 6. 17:41, Utolsó módosítás: 2010. március 6. 19:11
A házigazdák várhatják nyugodtabban a vasárnapi két záró egyest az Észtország-Magyarország Davis-kupa találkozón az Euro-afrikai zóna II. csoportjának 1. fordulójában. Tallinnban a második napon a párosok léptek pályára és a mieink hiába fordítottak meccslabdákról és vezettek 2:0-ra a döntő játszmában, végül 4 órás csatában az ötödik szettet 10:8-ra elveszítve kikaptak. Így Kellner Ádámnak vasárnap mindenképpen meg kell nyernie az első találkozót a nagy formába lendült Jurgen Zopp ellen, hogy maradjon esély a sikerre.

DAVID-KUPA EURO-AFRIKAI ZÓNA, II-ES CSOPORT, 1. FORDULÓ:
Észtország-Magyarország 2-1 - állás a 2. nap után
Mait Kunnap, Jurgen Zopp–Bardóczky Kornél, Fucsovics Márton 6:3, 2:6, 7:5, 5:7, 10:8

Fucsovics Márton személyében újoncot avatott a magyar válogatott Tallinnban, a még junior korú nyíregyházi tehetség a rutinos Bardócky Kornél oldalán mutatkozott be a nemzeti együttesben.

A Jurgen Zopp, Mait Jaak kettős 6:3, 2:6, 7:5, 5:2-re vezetett, majd 5:3, 40-15 saját szervánál két meccslabdához jutott. A magyarok azonban nem adták meg magukat, sorozatban hét gémet nyerve megfordították a találkozót. Az ötödik szettben 4:3-ig tartott a brékelőny, ekkor Fucsovics, majd 8:9-nél Bardóczky bukta el adogatójátékát.

„Le a kalappal a srácok előtt, nagyszerűen küzdöttek. Marci játékán nem látszódott, hogy először játszott négy órás mérkőzést és most debütált a felnőtt válogatottban. El kell ismerni, az észtek nagyon jó párost alkottak, kitűnően teniszeztek. Nem könnyű a helyzetünk, mert Zopp nagyon elkapta a fonalat, nehéz lesz elkapni. De Kellner Ádám képes lehet erre. Bárhogy is alakul a negyedik találkozó eredménye, az utolsó egyesben Fucsovics szerepel. Kornélból ugyanis sokat kivett ez a négy órás meccs, fájlalja a csípőjét” – nyilatkozta Baranyi Szabolcs szövetségi kapitány.