Lesz-e brit bajnok 77 év után?

Szerző: SHLétrehozva: 2013. július 5. 22:42
1936 után avathatnak ismét brit győztest a férfiaknál Wimbledonban, ha Andy Murray legyőzi a vasárnapi döntőben Novak Djokovicsot. Tavaly elbukott a fináléban Federer ellen. A skót a negyeddöntőhöz hasonlóan a pénteki elődöntőben is is hendikeppel kezdett, szetthátrányba került, de nem zavartatta magát, és az sem vetette vissza, hogy 2-1-es játszmaállásnál, tehát Murray vezetésénél szünetet rendeltek el, hogy behúzhassák a tetőt. 6:7, 6:4, 6:4, 6:3-ra nyert a feltörekvő, lengyel Jerzy Janowicz ellen.

Murray: "Borzasztóan örülök, nagyon kemény meccs volt, teljesen más, mint amilyeneket játszottam eddig. Nagyon tehetséges, kiszámíthatatlan, bivalyerősek a szervái, nehéz megtalálni a ritmust ellene" - nyilatkozta a meccs után a legyőzött riválisról a skót.