Hullottak a magyarok a Távol-Keleten

Létrehozva: 2012. szeptember 17. 09:16
Rosszabbul nem is indulhatott volna a hét női teniszezőink számára: Babos Tímea (1:6, 3:6) a 220 ezer dollár összdíjazású kantoni verseny főtábláján, Arn Gréta (1:6, 6:3, 5:7) pedig az 500 ezer dolláros szöuli torna selejtezőjének 3. fordulójában maradt alul kemény pályán. Babos meccse egy óra 9 percig tartott, ezalatt mindössze négy gémet nyert a szerb Bojana Jovanovszki ellen. Valamivel jobban teljesített Arn, aki három szettig és majd' két óráig húzta, de döntő szett 5:5-nél elbukta az adogatójátékát a francia Caroline Garciával szemben. A 6:1-re elvesztett első játszma után a másodikban még volt visszaút, innen már nem. A két magyar közül Babosnak adott a lehetőség a javításra, párosban ugyanis még érdekelt a luxemburgi Mandy Minella oldalán. Az első fordulóban a Jen Ce, Csang Ling kínai, hongkongi párossal találkoznak.

Babos Tímea nyilatkozata:
„Sok új dolgot tanulok a US Open óta, új szervamozdulattal kezdtem adogatni. Ez feljavította a szervaszázalekomat, lazábban tudok szerválni. De talán a mai meccsen túlságosan a biztosra mentem… Még össze kell érnie. Egy-egy ilyen meccs igazán megmutatja, hogy mit is kell nekem jatszani, mikor is játszok jól. Jól, amikor támadó szellemben játszok, tét nélküli fejjel gondolkodok. Ezt kell maximálisan kihozni magamból és azon leszek a következő napokban, hogy sikerüljön. Hiszek az edzésmunkámban, látom, ki mennyit dolgozik, hogyan edz. Éppen ezért tudom, meg kell hogy legyen a munkám eredménye. Előbb vagy utóbb, persze remélem, mielőbb!