Czink Melinda bravúrral a 3. fordulóban

Szerző: shLétrehozva: 2008. június 11. 16:02
A világranglista 124. helyén álló magyar kiválóság remek játékkal búcsúztatta a torna hetedik kiemeltjét, a fehérorosz Olga Govorcovát és várja a nyolcaddöntőbeli folytatást a harmadik kategóriás, 200 ezer dollár összdíjazású Birminghamben zajló füves pályás WTA-tornán.

A tornának hasonló idei mérleggel vágott neki a két teniszező: Govorcovának 14/14-es, Czinknek 13/13-as volt a győzelem/vereség mutatója. Viszont amíg a fehérorosz a főtáblán Szávay Ágneshez hasonlóan a harmadik fordulóig jutott a Roland Garroson és ott csak a hetedik kiemelt orosz Jelena Gyementyjevától szenvedett vereséget két szettben – 6:0, 6:4 –, addig birminghami magyar ellenfele Párizsban már a selejtező első fordulójában búcsúzni kényszerült.

A harmadik kategóriás verseny első fordulójában Govorcova erőnyerő volt, viszont a főtáblára csak szerencsés vesztesként felkerülő Czinknek már pályára kellett lépnie. Az amerikai Vania King ellen azonban két játszmában győzni tudott a magyar, így várhatta a folytatást.

Ami hasonlóság Czink első, illetve második fordulóbeli győzelmében, hogy egy könnyebben hozott első játszmát követően – előbb 6:2, majd ezúttal 6:3 – a második szettet rövidítésben nyerte a magyar teniszezőnő. King ellen a rövidítést 7:4-re nyerte, míg Govorcova ellen két játszmalabdát is hárított, mielőtt ő jutott a találkozót eldöntő nyerő ütéshez (8:6). A magyar és a fehérorosz játékos küzdelme kevesebb mint másfél óráig tartott.

Czink ellenfele a következő fordulóban Katerina Bondarenko (ukrán, 12.) lesz, aki Samantha Stosurt (ausztrál) verte két sima játszmában.

A 22 éves Bondarenko a 69. helyen áll a világranglistán, de az év elején állt már a 37-en is. Czinkkel 2001-ben és 2005-ben is játszott már, mindkétszer salakon: szoros első játszmák (7:6, illetve 7:5) után a másodikat simán (mindkétszer 6:3) nyerte az ukrán, aki így végül két játszmában léphetett tovább.