Takács középdöntős 50 méter gyorson

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 14. 14:59
A magyar bajnok Takács Krisztián 22,14 másodperces időeredményével a 14. helyen kvalifikálta magát a pénteki középdöntőbe 50 méteres gyorsúszásban a pekingi olimpián. A további magyar indulók nem jártak sikerrel magyar idő szerint csütörtökön kora délután, Verrasztó Evelyn és Szepesi Nikolett is lemaradt az elődöntőről, Nagy Réka és Madarassy Ádám számára pedig csak a tapasztalatszerzés lehetett a cél.

Takács Krisztián nagyszerűen teljesített csütörtökön a Vizes kockában, bejutott a legjobb tizenhat közé, azaz a középdöntőbe a férfi 50 méteres gyorsúszásban a pekingi olimpián. A magyar versenyző 22,14 másodperc alatt teljesítette a távot előfutamában ötödik legjobbként, és összesítésben a 14. időt érte el, ami elég volt a továbblépéshez.

Egyéni rekordjától, egyben a magyar országos csúcstól - amely a tizedik helyre lett volna elég számára - tizenhét századdal maradt el.

A magyar versenyző futamában, a francia Anthony Leveaux csapott elsőként célba, aki új oliimpiai csúccsal nyert, idejét senki nem is tudta felülmúlni (21,46).

A nagyágyúk közül Eamon Sullivan és Alain Bernard ugyanis csak annyit adott ki magából, amennyi a középdöntőbe jutáshoz kellett, a dél-afrikai Schoeman meg is előzte őket 21,76-os idejével a 13. futamban. Végül a hetedik, illetve a nyolcadik pozícióban zárt összesítésben a francia és a világcsúcstartó ausztrál.

Nagy Réka egyéni legjobbját úszta a nyolcszáz méteres női gyorsúszás előfutamában, de 8:40,38-as ideje is édeskevés volt ahhoz, hogy a nyolcasdöntőben szerepelhessen, a 26. helyezéssel kellett megelédednie.

Az olimpiai rekord ebben a számban sem maradt el, erről a brit Rebecca Addlington gondoskodott (8:18,06).

Madarassy Ádám, a júniusi országos bajnokság harmadik helyezettje 53,93-mal a negyedik lett a 100 méter pillangó selejtezőjében, összesítésben azonban csak az ötvenedik helyre volt elég teljesítménye, így nem jutott a középdöntőbe az FTC versenyzője.

Szenzációval is szolgált a szám legjobbjainak seregszemléje, a szerb Milorad Cavic 50,76-os fantasztikus idővel - természetesen az olimpiák történeténel legjobb eredményével - Micheal Phelpset is megelőzve jutott tovább a középdöntőbe.

Verrasztó Evelyn és Szepesi Nikolett álma sem teljesült, előbbi tizenhetedik lett (2:11,02), utóbbi tizennyolcadik (2:11,47) 200 méteres női hátúszásban, így a magyar szurkolók bánatára - ha nem is sokkal - de lemaradtak az elődöntőről.

A zimbabwei Kirsty Coventry is kitett magáért, Egerszegi Krisztina barcelonai olimpián megúszott rekordját adta át a múltnak, és végzett első helyen a 200 hát selejtezőjében.