Paralimpia 2008, úszás: Sors Tamás és Becsey János döntős

Szerző: shLétrehozva: 2008. szeptember 14. 07:20
Úszóink közül döntőbe jutott Sors Tamás és Becsey János a pekingi paralimpiai vasárnapi versenynapján, Illés Fanni és Csuri Ferenc számára viszont az előfutam jelentette a végállomást.

Sors Tamás 50 méteres gyorsúszásban szállt vízbe, és futamában holtversenyben a második helyet érte el. A magyar versenyző ideje 26.73 volt, és ezzel nyolcadik helyen kvalifikálta magát a döntőbe.

Szintén 50 méteres gyorsúszásban, de másik kategóriában indult Becsey János, aki 31.99-es eredménnyel negyedik lett az előfutamában. A magyar úszó végül nyolcadik helyen került be a döntőbe.

Nem sikerült bejutnia a döntőbe 50 méter gyorson Csuri Ferencnek, aki 29.13-as időeredménnyel negyedik helyen végzett a futamában. Sajnos, a másik előfutamban hatan is jobb eredményt értek el...

Lemaradt a fináléról Illés Fanni is, aki 400 méteres gyorsúszásban versenyzett. A magyar úszónő 6:43.09-es eredménnyel ötödik lett az előfutamában, ám ez az eredmény összességében csak a kilencedik legjobb volt.