Orosz siker, Füsti Edina 39. lett

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 21. 04:44
Az orosz Olga Kanyiszkina szerezte meg a női húsz kilométeres gyaloglás aranyérmét a pekingi nyári olimpián. A versenyzők nehéz körülmények között teljesítették a távot, ugyanis végig zuhogott az eső. A magyar résztvevő, Füsti Edina is teljesítette a húsz kilométert, végül a harminckilencedik helyen zárt.

Nem könnyítette meg az időjárás a női húsz kilométeres gyaloglók dolgát, ugyanis zuhogó esőben kellett versenyezniük.

Már a verseny elején élre állt Olga Kanyiszkina. Az orosz sportolónőt a torna egyik nagy esélyeseként tartották számon, hiszen egy évvel korábban Oszakában világbajnoki címet nyert.

Kanyiszkina nem is cáfolt rá a várakozásokra, végig megtartotta a vezetését, és végül olimpiai csúcsnak számító 1:26.31-es időeredménnyel produkált.

A második helyen a norvég Kjersti Tysse Platzer végzett, aki az utolsó kilométereken kapaszkodott fel a dobogó második fokára. Platzer Sydney után újra ezüstérmes lett.

A harmadik az olasz Elisa Rigaudo lett, 41 másodperces hátránnyal Kanyiszkinához képest.

A magyar versenyző, Füsti Edina is teljesítette a húsz kilométeres távot, a 39. helyen fejezte be a versenyt.