Emmons újabb drámája, kínai aranyérem

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 17. 07:57
Meglepetésre a kínai Csiu Dzsian győzelmét hozta a férfi sportlövők kisöbű puska összetett versenye a pekingi olimpián. A hazaiak versenyzője az ukrán Jurij Sukorukovot és a szlovén Rajmond Debevecet utasította maga mögé a dobogón. Matthew Emmons hatalmas drámája: akárcsak Athénban, az amerikai biztos győztesnek érezhette magát, amikor utolsó kísérletre 4,4-et lőtt, ezzel még a dobogóról is leszorult.

Sidi Péter sajnos csak a 25. helyen végzett a selejtezőben, így a kisöbű puska összetett döntőjét magyar versenyző nélkül rendezték meg.

A szlovén Rajmond Debevec már első próbálkozásra nagyon gyengén lőtt, 7,7 körös teljesítményével leszorult az élről, hiába kvalifikálta magát a legjobb eredménnyel. Csiu Dzsian, a kínai versenyző lőtt az első sorozatban a legjobban, 10,2 volt az eredménye.

Nagyon jól kapta el a fonalat Matthew Emmons. Az amerikai versenyző ugyan egy 9,7-tel nyitott, ám következő hét lövése tíz kör feletti volt.

Emmons kilencedik lövése 9,8 kör volt, és ekkor olimpiai bajnoknak érezhette magát. Ehhez nem kellett volna hét kört sem lőnie, ám az amerikai keze ezúttal megremegett: 4,4 (!) kört lőtt, ezzel pedig nem csak az első helyről, hanem a dobogóról is leszorult. Kísértett a múlt, ugyanis négy évvel ezelőtt, Athénban is nagy előnnyel vezetett, ám utoljára rosszul lőtt (a sajátja helyett az egyik vetélytársa céltábláját találat el), és nem lett érmes.

A győzelem így a kínai versenyzőké lett, Kiu Dzsuan végzett az első helyen. A hazai sportlövő teljesített egyébként a legjobban a fináléban. Az ezüstérem az ukrán Jurij Sukorukové lett, míg a bronzérmet a szlovén Debevec szerezte meg.