Brazília legjobbjai a döntőbe masíroztak

Szerző: shLétrehozva: 2008. augusztus 22. 17:02
A címvédő Brazília férfi röplabda-válogatottja lesz a legutóbbi Világliga-győztes Egyesült Államok ellenfele a pekingi torna fináléjában, miután viszonylag könnyedén, 3-1-re legyőzte a fináléba jutásért az athéni ezüstérmes olasz nemzeti csapatot.

PEKINGI FÉRFI RÖPLABDATORNA, 2. ELŐDÖNTŐ

BRAZÍLIA-OLASZORSZÁG 3-1 (-19, 18, 21, 22)

BRAZÍLIA: Rezende 1, Elgarten, Heller 12, Fuchs, Godoy 17, Murilo 9, Andre 10, Santos, Rodrigues, Gustavo 11, Santana, Dante 1.

OLASZORSZÁG: Mastrangelo 6, Gavotto 13, Vermiglio 2, Meoni, Paparoni, Cisolla 15, Martino 7, Zlatanov 4, Fei 4, Birarelli 8, Bovolenta 3.

A 3. HELYÉRT: OROSZORSZÁG-OLASZORSZÁG VASÁRNAP, 4 Ó

DÖNTŐ: EGYESÜLT ÁLLAMOK-BRAZÍLIA 6 Ó

Huszonnégy évvel a los angelesi olimpiát követően újra Brazília-Egyesült Államok döntő következhet férfi röplabdában az olimpiai játékok történetében.

A mérkőzés egyértelmű esélyese volt a címvédő, 2006-os világbajnok brazil csapat, az olaszok számára további rossz előjelnek számított, hogy egyik kulcsemberüket, a libero Corsanót nélkülözniük kellett.

Az első szett mégis az itáliaiakról szólt, Gavotto nyitásainak és Cisolla lecsapásainak köszönhetően 9-3-ra elhúztak, és az első játszma is övék lett 25-19-cel.

Többek között Murilo fantasztikus adogatásai és a gyakrabban hibázó olasz fogadások aztán a brazilokat repítették előre, akik viszonylag könnyedén kiegyenlítettek.

A harmadik szettben 10-11 után már csak futott az eredmény után az olasz csapat, amelyet még az ág is húzott, lesérült náluk Mastrangelo. Anastasi mester még a Venezuela ellen a sorból kidőlt Feit is pályára küldte, mindhiába: 25-21 lett a szett a braziloknak.

A negyedik felvonás is kiélezett küzdelmet hozott, de az azúrkékeknek nem sok esélyük volt a brazil fal ellen, a végén Gustavo és Murilo aztán ki is végezte az athéni ezüstérmest, amely Oroszország ellen folytathatja a bronzért.