„Két évvel ezelőtt eldöntöttük, hogy az állami sportirányítás egy picikét visszalép az igazgatás területéről, át akartuk adni a szakmai irányítást, a felelősség és a szakmai döntések jogát a Magyar Olimpia Bizottságnak, és úgy látszik, ennek az eredménye már meg is látszik" - mondta az úszóként 1996-ban Atlantában aranyérmes sportvezető.
A finanszírozással kapcsolatban Czene elmondta, hogy azoknak a sportágaknak, amelyek jóval kevesebb pénzből gazdálkodhatnak, de ugyanakkor kiválóan szerepeltek az ötkarikás játékokon „a kormányzatnak tulajdonképpen kötelező biztosítania a megfelelő hátteret".
Czene szerint ugyanakkor a tradicionálisan sikeres magyar sportágakban diadalmaskodók - mint tornában Berki Krisztián, úszásban Gyurta Dániel, atlétikában Pars Krisztián és vívásban Szilágyi Áron - sikerükkel gyakorlatilag „megmentették saját sportágukat".
„Ők bebizonyították, hogy ezek a sikersportágak továbbra is hozzák az érmeket" - mondta, hozzátéve ugyanakkor, hogy nem az adott sportág szerepelt jól, hanem csak egy-egy kiváló versenyző, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni.
Az államtitkár elmondta, hogy 2010 óta két és félszeresre nőtt a sporttámogatás, de a mostani eredményeket nem szabad túlmisztifikálni.
„Nem véletlen, hogy a MOB már az olimpia alatt bejelentette azt a nyolcéves utánpótlásfejlesztési-koncepciót, amellyel ezeket az eredményeket meg tudják tartani" - tette hozzá Czene, megemlítve még, hogy a sportirányításnak már arra kell gondolnia, hogy mi lesz négy vagy nyolc év múlva.
A magyar csapat nyolc arany-, négy ezüst- és öt bronzéremmel a kilencedik helyen zárt a londoni olimpia éremtáblázatán.