Cseh elbukott, de van itt éremesély!

Létrehozva: 2012. július 28. 11:40
Óriási meglepetésre az éremesélyesnek beharangozott Cseh László döntőbe sem jutott 400 méteres vegyes úszásban a londoni olimpia nyitónapján. Michael Phelps centikkel megelőzte a magyart, amivel épp döntős lett. Kis Gergely és Hosszú Katinka is éremért száll vízbe szombat este fél kilenctől, Gyurta is az éremre hajt, de 100 mellen még csak az elődöntőt rendezik az első versenynap esti programjában.

A négy éve ezüstérmes Cseh a negyedik futamban állt a rajtkőre, s közvetlenül nagy riválisa, az amerikai Michael Phelps mellett tempózott. Pillangón az olimpiák történetének legeredményesebb sportolója egy testhossznyira elhúzott Csehtől, aki háton ledolgozta hátrányát, s onnantól - önmagukhoz képest - kényelmes tempóban fej fej mellett haladtak a célig, s végül Phelps hét századdal bizonyult gyorsabbnak.

Az utolsó, ötödik futam előtt 4:13.40 perccel a negyedik helyen állt Cseh, de Lochte nyolcasában öten is gyorsabbnak bizonyultak nála, így megbosszulta magát, hogy rosszabb benyúlásával kikapott Phelpstől, s kilencedik lett.

Igazából érthetetlen, mi történt, ugyanis a magyar klasszis néhány hete az Európa-bajnokságon 4:12 körüli idővel nyert, nyilvánvalóan többet tud ennél, és tisztában volt vele, hogy csakis idő alapján juthat egyenesen a döntőbe.

Verrasztó messze elmaradva legjobbjától 4:18.31 perccel csapott a célba.

...22. Verrasztó Dávid (magyar) 4:18.31 - nem jutott tovább

Szilágyi Liliána a 34. helyen zárt 100 m pillangón. Az egész magyar olimpiai csapat legfiatalabb tagja, a 15 éves tehetség a harmadik előfutamban 1:00.38 perces idővel a hatodik helyen csapott célba.

Cseh Laci kudarca után jött egy kis hangulatjavítás: Kis Gergely előfutamában első helyen végzett, és a negyedik legjobb idővel (3:46,77) kvalifikálta magát a 400 gyors szombat esti döntőjébe a londoni olimpián.
KIS EREDMÉNYE AZ ELŐFUTAMBAN:

CSEH NYILATKOZATA

"Nagy csalódás ez nekem" - mondta az Európa-rekordot 4:06.16-tal tartó Cseh László. "Úgy éreztem, hogy jól megyek Phelpsszel együtt, és még maradt is bennem tartalék. Azt hittem ennyi elég lesz, nem gondoltam volna, hogy ilyen lassan úszunk."

Az utolsó, ötödik futam előtt 4:13.40 perces idejével a negyedik helyen állt Cseh, de Ryan Lochte nyolcasában öten is gyorsabbnak bizonyultak nála, így megbosszulta magát, hogy rosszabb benyúlásával kikapott Phelpstől, s kilencedik helyen zárt, bukta a finlét. Phelps az utolsó helyen, nyolcadikként jutott be a döntőbe.