Magyar érem a gyorstollaslabda Eb-ről

Szerző: shLétrehozva: 2008. május 27. 19:48
Május 23. és 25. között Liverpool adott otthon az első gyorstollaslabda (speed badminton) Európa-bajnokságnak. A hazánkban is egyre népszerűbb sportág első kontinensviadalán kilenc ország (Ausztria, Dánia, Egyesült Királyság, Finnország, Franciaország, Hollandia, Magyarország, Németország, Svédország) több mint nyolcvan versenyzője vett részt. Az indulók közt lévő magyar versenyzők a vártnál jobban szerepeltek.

A férfiaknál az idény favoritjának tekintett, a legutóbbi francia nyílt bajnokságon is aranyérmes svéd Per Hjalmarson nyerte a versenyt. A nők között a hosszú ideje legjobb teljesítményt nyújtó hamburgi Kerstin Klante és a berlini Swantje Bechstein szerezte meg az első két helyet. A férfi szenior aranyérmet a német Uli Burkhardt érdemelte ki.

A 41 éves debreceni Rácz László öt győzelemmel és a későbbi bajnoktól elszenvedett vereséggel jutott tovább csoportjából a legjobb tizenhat közé. Ezt követően a későbbi döntős Kristian Hansen állította meg a továbbjutásban. Rácz emellett szenior kategóriában - a 2008. januári berlini nyílt verseny szenior bajnokát legyőzve - a negyedik helyet szerezte meg.

A nőknél a szintén debreceni, 17 éves Elek Odett csoportjában négy győzelmet szerezve könnyedén jutott a legjobb négy közé, majd a dobogóért küzdve magabiztosan játszva bronzérmet szerzett.

„Újdonság, hogy a legfőbb látványosságnak számító férfidöntőbe ezúttal a sportág hazájának számító Németországból egyetlen versenyző sem jutott be - kommentálta a történteket Csizmadia Csaba, az Első Magyar Speed Badminton Sportegyesület alelnöke, majd hozzátette -, a berlini székhelyű Speedminton® cég rendezvényekért felelős munkatársának megállapítása szerint: „Hungary is getting on the map” – Magyarország felkerült a Speedminton térképére! Azt hiszem, erre joggal lehetünk büszkék.”