Verrasztóé az ötödik magyar aranyérem

Szerző: shLétrehozva: 2010. november 27. 18:39
Aranyérmet nyert Verrasztó Evelyn 100 m vegyesen az eindhoveni rövidpályás úszó Európa-bajnokság szombati versenynapján.

A Jövő SC 21 éves versenyzője - aki csütörtökön már megnyerte a 200 m vegyest - pénteken a legjobb idővel kvalifikálta magát előbb a középdöntőbe, majd a szombati fináléba.

Ahol aztán megint a leggyorsabbnak bizonyult, noha édesapja, egyben edzője, Verrasztó Zoltán előzetesen úgy nyilatkozott, hogy Hinkelien Schreudert "nehéz lesz megfogni".

A holland gyorsan is úszott a döntőben, Verrasztó Evelyn gyakorlatilag csak a célnál volt előtte, addig végig üldözte.  Verrasztó a magyar küldöttség ötödik eindhoveni győzelmét gyűjtötte be.