Túlórában véreztek el a Kemény-legények

Létrehozva: 2012. január 27. 21:28
Hosszabbítás után, először az Európa-bajnokságon kikapott a magyar férfi vízilabda-válogatott Eindhovenben, Montenegró óriási csatában, 14-13-ra győzött és bejutott a döntőbe. Fiaink az olaszok ellen állhatnak dobogóra.

FÉRFI VÍZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, ELŐDÖNTŐ:

MONTENEGRÓ-MAGYARORSZÁG 14-13 (2-2, 4-3, 3-3, 3-4, 1-1, 1-0)

Eindhoven.

MAGYARORSZÁG: Szécsi, Biros, Kásás, Varga Dániel, Hárai, Madaras, Kiss G., Varga Dénes, Steinmetz Á., Hosnyánszky, Szivós, Katonás. Szövetségi kapitány: Kemény Dénes.

ÖSSZEFOGLALÓ:

Visszaütött az, hogy hat napja játszott utoljára valódi tétmeccset a válogatott (a törökök ellen 22-2 aligha volt annak nevezhető), amely beragadt a rajtnál és bár összeszedte magát az első negyed végére (0-2-ről 2-2), de igazán pörögni az egész mérkőzésen nem tudott. Pedig minden lehetőség adott volt.

Egyrészt a bírók futószalagon ítélték meg az emberelőnyöket, amelyeket egymás után hagytunk gól nélkül elmúlni, eközben a másik oldalon jól sáfárkodtak a lényegesen kevesebb lehetőséggel. Másrészt két embert kellett volna megfogni a meccs második felére, az elejétől parádézó Mladan Janovics, Ivovics duót (öt és három gól) - de nem sikerült. Harmadrészt pedig, annak ellenére nem tudtuk kiharcolni a győzelmet, hogy a két említett kulcsembert és két másik játékost végleg kiszórtak a bírók a hosszabbítás kezdetére. Ez a luxus bosszulta meg magát a végén.

Első vereségét szenvedte el Eindhovenben a Kemény-legénység, így tart a rossz sorozat, utoljára 1999-ben tudott csúcsra érni Európa-bajnokságon. Vasárnap a nyitányon 12-8-ra lerendezett világbajnok Olaszország ellen lehet meg a bronzérem. Az arany sorsa a Montenegró-Szerbia délszláv rangadón dől el.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

3.: Vége a mérkőzésnek. 14-13-ra kikaptunk.

3.: Megszerezték a labdát a montenegróiak, vége.

3.: 28 másodperc maradt.

3.: Kapufa után magyar időkérés.

3.: Elkapkodtuk és eladtuk a labdát. 0:55 vissza.

2.: Kontra után támadunk, 1:10 hátra.

2.: Itt eldőlhetett volna.

2.: Kontra ránk, Szécsi ziccert fogott a másik oldalon.

1.: Jokics emberelőnyben lőtte át védelmünket. 14-13.

1.: Megint Montenegró hozta el a labdát.

hosszabbítás, 2. félidő

Vége a félidőnek.

3.: Mennyire kellett ez, nyolc másodperc maradt a szünetig. Vége.

3.: Mikor majd' lejárt az idő, emberelőnyből Kiss Gergely jobbról varrta be a rövidbe. 13-13.

2.: Mindkét oldalon továbbot intett a bíró, mi támadunk!

2.: Gojkovics lőtt óriási gólt a jobb felsőbe. 13-12.

1.: Elhozta a labdát Montenegró.

Hosszabbítás, 1. félidő

8.: Vége a negyednek. Öt perc szünet és kétszer három perc hosszabbítás.

8.: Jó a blokk, Kiss Gergely lövését fogták, visszalötték, Szécsi bravúrral védte az egészpályást.

8.: Csak messziről tudtunk lőni, 13 másodperccel a vége előtt Montenegró a győzelemért támadhat.

8.: 41 másodperc még. Ha döntetlen, akkor öt perc szünet és kétszer három perc hosszabbítás.

8.: Petrovics lövése épp beszédült - egyenlő. 12-12.

8.: Montenegrói emberelőny.

7.: Mladan Janovics és Ivovics már nem térhet vissza - kivették a montenegróiak két méregfogát a hajrára.

6.: 2:08 vissza.

6.: Hárairól nincs ötméteres, de van kiállítás. Kemény Dénes kért időt.

6.: Nem hiszik el a montenegróiak: kapufa, megint mi támadunk!

6.: Hosnyánszky középről a kapu jobb oldalába durrantott. 11-9-ről fordítottunk!!! 11-12.

5.: Könnyed Szécsi-védés.

5.: Steinmetz centerből tette be a kapu jobb oldalába. Felálltunk, de ne álljunk meg. 11-11.

5.: Rossz passz után kiegészültünk, Janovics lövését Szécsi védte. Egyenlíthetünk!!!

4.: 4:30 van hátra.

4.: Janovicsot szórták ki: Madaras bejátszásából Steinmetz Ádám. Ez tanítanivaló volt. 11-10.

3.: Mellé - a másik oldalon. Huhh.

3.: Biros lépett meg, durrantott fölé jó nyolc-kilenc méterről.

3.: Madarashoz nem jutott el a labda. Bajban vagyunk.

2.: Majd' lejárt a támadóidőnk, szerencsére kiállítás.

2.: Szécsi a magyar kapuban Baksa helyén.

2.: Janovics foghatatlan, ötödik gólja a rövid alsóban landolt. 11-9.

2.: Kiss Gergely jobbról lőtte ki a jobb felsőt emberelőnyben. Nagyon, de nagyon kellett. 10-9.

1.: Az időkérés után ez is kimaradt, szerencsére kontra a másik oldalon.

1.: Kásás elhozta, 15 másodpercig még emberelőnyben vagyunk.

4. negyed

Vége a negyednek.

8.: Emberelőnyt nem tutdunk kihasználni, lejárt az idő. Ajjaj.

8.: Ivovics úszott meg és pattintott balról Baksa mellett a hosszúba.

7.: Azonnal fordítás, megúszásból, Paskovics volt az. 9-8.

7.: Emberelőnyből Janovics rakta be a kapufa mellé. Négy gólos. 8-8.

6.: Varga Dénes!!! 11 játékperc után újra vezetünk, balról lőtt a léc alá. 7-8.

6.: Steinmetz második kiállítását megúsztuk, Baksa ért le a bal alsóba.

5.: Ivovics ejtése landolt a kapufán.

5.: A tizedik magyar fórból Biros erőszakolta be közelről.

4.: Kontra a balkániakra, fordulás.

3.: Petrovics kicsit váratlanul húzta be a rövidbe. Emberelőnyből nem hibáznak a montenegróiak. 7-6.

3.: Baksa védett nagyot.

3.: Kellett mondani: kontra a másik oldalon is.

3.: A bírók mindent megtesznek, hogy visszavegyük a vezetést, az imént fújtak kontrát ellenfelünkre.

2.: Madaras jobbról a rövidet vette célba, a kapusról épp becsorgott. 6-6.

2.: Itt a kilencedik magyar emberelőny.

1.: Elhoztuk a labdát.

3. negyed

8.: Vége a negyednek.

8.: Emberelőny, Biros adta el a labdát - így marad a 6-5.

8.: Montenegrói kontra, 13 másodpercünk van.

8.: Kiss Gergely ágyúzta be a léc alá a büntetőt. 6-5.

8.: Hárainak tették be balról, ötméteres! Ezt megköszönhetjük a bíróknak.

8.: Kettő oda, nem erre számítottunk.

7.: Ivovics épp akkor verte be a kapu jobb oldalába, amikor kiegészültünk emberhátrányból. 6-4.

7.: Montenegrói időkérés.

7.: Biros kapott labdát középen, de Sztefanovics kapus jól jött ki és tisztázott.

5.: Kásás ötödik lövése nem talált cél, egyetlen gólja van.

5.: Hatodik emberelőnyünkből Biros lőtt kapufát. Luxus.

4.: Nem volt blokk: Mladan Janovics szabaddobásból, fordulásból patintott a jobb alsóba. 5-4.

3.: Jobbról Brguljan Kásás keze fölött a jobb felsőbe ágyúzott. 4-4.

3.: Micsoda játék: Kásás húzta be két méterről egy szép balos bejátszás után. 3-4.

2.: Fórban, balról Mladan Janovics lőtte be második gólját. 3-3.

1.: Fordítás 0-2-ről, hat perce nem kaptunk gólt.

1.: Birosnak tették ki balra, ő pedig behúzta a jobb alsóba. 2-3.

2. negyed

8.: Megint Baksa véd, elfogy az idő...

8.: Kásás lőtt éppen mellé kissé balról.

7.: Baksa védett, kissé jobbról tartott a léc alá a labda.

7.: Megint Hosnyánszky hibázott, közelről.

6.: Kásás harcolt ki emberelőnyt, Hosnyánszky hagyta ki.

5.: Szivós blokkja után Kásás balról a bal alsót célozta meg, nagyot védett a kapus.

4.: Kiss Gergely kissé jobbról lőtt óriási gólt, a lécről pattant be. Gyors egyenlítés. 2-2.

4.: Biros pattintotta a kapu jobb oldalába az ötméterest. 2-1.

3.: Kicsit beragadtunk a rajtnál!

3.: Emberelőnyből, balról Janovics vágta be a hosszúba. 2-0.

2.: Magyar kapufa a másik oldalon.

1.: Ivovics lövése Hárairól pattant be - a magyar kapuban Baksa. 1-0.

1.: A montenegróiak hozták el a labdát.