Történelmet írt a magyar úszó

Szerző: shLétrehozva: 2011. július 30. 12:44
Takács Krisztián hatodik lett 50 méter gyorsúszásban a Sanghajban zajló vizes-világbajnokságon. A 25 éves versenyző már azzal történelmet írt, hogy elindulhatott a fináléban, ugyanis magyar úszó vb-n ezt megelőzően még nem szerepelt a sprintszám döntőjében. Az 1500 gyors szombati selejtezőjében Kis Gergő új országos csúcsot repesztett, Gyurta Gergely ugyanakkor csak 20. lett...

Takács Krisztián - aki az első magyar úszó, aki vb-döntőbe került a leggyorsabb számban - 21.99 másodperces idővel a 6. helyen végzett 50 méter gyorson úgy, hogy mindössze 7 századdal maradt el a bronzérmes francia Alain Bernardtól. Az aranyérmet a favorit, a világcsúcstartó és olimpiai bajnok brazil Cesar Cielo Filho (21.52) nyakába akasztották. Takács kapácsán illik megemlíteni, hogy már az előfutam során teljesítette olimpiai szintet.

Kapás Boglárka országos csúccsal, 8:24.79 perces eredménnyel ötödik lett a 800 méter gyorson.  A számot az olimpiai bajnok brit Rebecca Adlington nyerte 8:17.51-gyel.

Az 1500 méter gyors selejtezőben Kis Gergő a saját országos csúcsát megjavítva, a második legjobb idővel (14:52.72-vel!) jutott be a szám vasárnapi döntőjébe - ugyanez viszont nem sikerült Gyurta Dani öccsének, Gergelynek (15:22.50), aki végül a 20. helyen zárt.