Szerbeket vertünk a Bajnokok Ligájában

Szerző: shLétrehozva: 2011. szeptember 23. 18:23
KO-értékű győzelemmel kezdte meg szereplését a férfi vízilabdacsapatok első számú európai sorozatában, a Bajnokok Ligájában a Szeged: a csongrádiak 10-4-re nyertek a hazai medencében pénteken rajtolt selejtezőkörben a szerb Crvena Zvezda ellen.

BAJNOKOK LIGÁJA, 2. SELEJTEZŐKÖR, D CSOPORT, 1.NAP:
Szeged-Beton VE – Crvena zvezda (szerb) 10-4 (2-0, 3-0, 4-1, 1-3)
a magyar együttes góldobói: Molnár 3, Török 2, Juhász, Hegedűs, Kiss, Varga, Kayes 1-1

Az Újszegedi sportuszodában 400 néző előtt parádésan indított a hazai együttes, a tudósítói beszámoló szerint fokozatosan elhúzott, s már 9-0(!)-ra vezetett, amikor a harmadik negyed legvégén a vendégek első góljukat megszerezték. A végére kiengedve is fölényesen győzött a Szeged, amely szombat 17 órától az orosz Sturm Csehovval száll vízbe.

A négyes csoport másik pénteki mérkőzésén az olimpiai bajnok Varga fivérek, Dániel és Dénes csapata, a horvát Primorje Rijeka féltucat góllal bizonyult jobbnak orosz riválisánál.

A kvartettekből az első kettő jut tovább a főtáblára, vagyis a legjobb 16 közé.