Hosszú-ezüst - 2. hely az éremtáblázaton

Szerző: MTILétrehozva: 2014. december 7. 18:00
Hosszú Katinka második lett a 200 méter gyors vasárnapi döntőjében, ezzel négy arany, két ezüst és egy bronz után nyolcadik érmét is megszerezte az úszók dohai rövidpályás világbajnokságán.

Ideje 1:51.18 perc, amely országos csúcs, és egyetlen századdal gyengébb az eddigi világrekordnál, amelyet megdöntött a Hosszú előtt világbajnokként célba csapó svéd Sarah Sjöström (1:50.78 p). A magyar versenyző mostanáig élő csúcsa 1:51.41 perc volt, és idén nyáron, augusztus 27-én éppen Dohában, a rövidpályás világkupa-sorozat katari állomásán úszta.

Hosszú Katinka parádésan kezdett, ötvennél, száznál és százötven méternél is az élen haladt, Sjöström azonban még újítani tudott, befogta, majd meg is előzte őt.

A magyar versenyző így nyolc éremmel (4, 3, 1) fejezte be dohai szereplését, és a világbajnokságnak legeredményesebb női résztvevője lett.

A döntő másik magyarja, Verrasztó Evelyn a nyolcadik helyen végzett 1:55.07-tel.