Győzelemmel kezdtünk a vízilabda-Eb-n!

Szerző: shLétrehozva: 2010. augusztus 29. 14:06
Győzelemmel kezdte meg szereplését a magyar férfi vízilabda-válogatott, amely a zágrábi Európa-bajnokság nyitányán 10-8-ra legyőzte Németországot! A korábbival ellentétben nem volt annyira egyszerű ez a találkozó, de a lényeg, hogy Kemény Dénes csapata Biros Péter vezérletével önbizalom növelő sikerrel indult neki a sorozatnak.

EURÓPA-BAJNOKSÁG (ZÁGRÁB), FÉRFIAK:
Magyarország-Németország 10-8 (3-3, 3-1, 3-1, 1-3)
Zágráb
Magyarország: Nagy Viktor, Szécsi Zoltán – kapusok, Biros Péter 4, Bundschuh Erik, Hárai Balázs 1, Hosnyánszky Norbert 1, Kis Gábor, Madaras Norbert 1, Szivós Márton 1, Török Béla, Varga Dániel 1, Varga Dénes, Vámos Márton 1 – mezőnyjátékosok, szövetségi kapitány - Kemény Dénes
Németország: Alexander Tchigir,Tim-Ole Fischer - kapusok, Andreas Schlotterbeck, Tobias Kreuzmann 2, Roger Kong, Sven Rössing 2, Dennis Eidner, Erik Bukowski 1, Erik Miers, Marc Politze, Till Rohe, Marko Stamm 1, Fabian Schrödter, Florian Naroska, Paul Schüler, Hannes Schulz, Moritz Öler 2 - mezőnyjátékosok, szövetségi kapitány - Hagen Stamm
Néhány nappal ezelőtt Kemény Dénes együttese a Margitszigeten 15-9-re legyőzte riválisát, úgy, hogy már 14-4-re is vezetett - tudtuk, az Eb más tészta és sajnos az első harmad ezt támasztotta alá.
A gyengébb játékerőt képviselő németek ugyanis kétszer vezettek - ők szerezték az első gólt is -, védekezésben alulteljesítettünk, aminek a három bekapott gól lett a "jutalma". Ráadásul Varga Dénest a negyed végén cserével kiállították.
Az egyik kulcsemberünket elveszítettük, a fejünket azonban nem, szerencsére a két középső felvonás sokkal jobban sikerült. Koncentráltabbak lettünk, helyzeteinket jobb százalékban használtuk ki, a védekezésünk feljavult.
Szécsi állta a sarat - pontosabban a lövéseket -, Biros Péter pedig negyedik gólját is megszerezte a meccsen. Ő volt a vezér, a későbbiekben viszont a többiek is felnőttek mellé. Nagy gólokat dobtunk, és ami a legfontosabb, elhúztunk.
A végét eltötymörögtük, igaz Madaras Norbert akkorát kapott, hogy alig tért magához, zsebkendőkkel tömködték az orrát, mert patakokban folyt a vér belőle. Fájdalomnak helye nincs, Madaras beszállt, Hárai egy véleményes góllal meg büntetett - nem mellesleg eldöntötte a meccset.
10-8 lett a vége, győzelemmel kezdtünk és ez erőt adhat a hétfői, szerbek elleni kőkeménynek ígérkező csatához. Ellenük ennél azért több kell, de mi bízunk a fiúkban! Az összecsapást 16.30-tól természetesen a SportHirado.hu is közvetíti.
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:
IV. NEGYED:
VÉGE a meccsnek! Győzelemmel kezdjük az Eb-t! 10-8!
8. Madaras próbálkozását hárítják.
8. Fél perccel a vége előtt Kemény Dénes időt kért. Emberelőnyben vagyunk.
7. Kis Gábor-kapufaaaaa!!!!
6. Gólszerzőnket sajnos kiszórták, Öler meg bepattintotta. 10-8!
4. Háraiiiiiiiiiii!!!!!! Megvan, bár a németek reklamálják, hogy nem volt benn. De benn volt! 10-7!
4. Gyerekeeeek!!!! Öler bevágta, így már csak kettő közte! 9-7!
2. Fene! Stamm messziről szépített. 9-6!
Madaras visszatért.
1. Na ki hozta el a labdát? Ki? Ők...
III. NEGYED:
Ezt a játékrészt is 3-1-gyel hoztuk le, eddig minden negyedben hármat vágtunk. Jól van!
7. Rössing feljebb hozta az ellenfelet. Legyen úgy. 9-5!
6. Vámos-góóóóól!!!! Emberelőnyből büntetett, Madarasnak meg ömlik a vér az orrából...9-4!
4. Ott a nyolcadiiiik! Ellentétben a németekkel mi kihasználtuk a fórt! Szivós kanalazott közelről a ketrecbe! 8-4!
3. Előbb Szécsi védte Öler lövését, majd Schlotterbeck lőtt fölé.
1. GÓÓÓÓÓÓÓL!!! Ez is hatalmas dugasz! Bár megint elveszítettük a ráúszást Varga Dániel borzasztó nagy gólt lőtt! 7-4!
II. NEGYED:
A második negyed sikerének kulcsa a feljavult védekezés. Ennyin múlik, na meg azon, hogy helyzeteinket relatíve jó százalékban használjuk ki és van egy Birosunk is!
A magyar válogatott felébredt, ez a negyed kifejezetten élvezetesre sikeredett. Nem mellesleg kettővel nyertük ezt a periódust!
8. Német időkérés után emberelőnyből eredményes Bukowski. 6-4!
6. Igeeeen!! Micsoda találat! Hosnyánszky tüzelt éles szögből. Ott a hatodik! 6-3!
5. GÓÓÓÓÓÓL!!!! Biros megint emberelőnyből! Így kell átlőni! Már 5-3!
3. Birosss! Ráúszhatott a német kapura, de kihagyta! Ejjj!
2. Ez azzz! Vezetünk! Madaras használta ki az emberelőnyt! 4-3
1.  A németek elhozták a labdát, övék az elsőtámadás lehetősége.
I. NEGYED:
7.: Szünet, mozgalmasan alakult az első felvonás.
6.: Szécsi indította Birost, a csapatkapitány pedig mattolta a kapust. 3-3
5.: Varda Dénest cserével végleg kiállították. Kulcsemberét veszítette a magyar csapat!
5.: Ismét kiállították Madarast. Most Kreuzmann talált a kapuba. 2-3
4.: Büntetőhöz jutottunk, de Varga Dénes az orosz származású kapust, Tchigirt talált el...
4.: Madarast kiszórják, Rössing szépen lőtt a hálóba. 2-2
3.: Már vezet a Kemény-csapat! Gyors támadás végén ismét Biros a gólszerző. 2-1
3.: Érvénytelen gólt dobott a magyar válogatott, majd kontrát ítéltek Kis ellen. Varga Dániel labdát lopott.
1.: Magyar emberelőny, Biros biztosan talált a kapuba. 1-1
1.: Rosszul kezdődik, Kreuzmann gyorsan a hálóba lőtt. 0-1
1.: A németek hozták el a labdát.

Tény, a pekingi olimpia óta jelentősen átalakult a magyar együttes, legendák távoztak ideiglenesen vagy véglegesen a keretből. De az utódok tudása is jelentős, reméljük, ezt Horvátországban is bizonyítják.

A mieink már tizenkétszer voltak aranyérmesek az Európa-bajnokságon, utoljára 1999-ben. Legutóbb 2008-ban a harmadik helyen zárt Kemény Dénes csapata. Akkor Montenegró diadalmaskodott.