Ezüsttel tért vissza Phelps

Szerző: MTILétrehozva: 2014. április 25. 12:48
A 18-szoros olimpiai bajnok Michael Phelps kikapott az ötszörös ötkarikás aranyérmes Ryan Lochte-tól 100 méter pillangón az arizonai Arena Grand Prix-n.

A londoni olimpia után visszavonult, majd karrierjét most újrakezdő Phelps a selejtezőben még a legjobb volt, a döntőben azonban már Lochte úszott jobban, 51.93 másodperc alatt teljesítve a távot. Ezzel a világranglista második helyére lépett előre, míg a mögötte 52.13-mal célba érkező Phelps ideje az ötödik pozícióhoz elég a nemzetközi összevetésben. A szám világcsúcsát 49.82 mp-vel tartja Phelps.

A pályafutását tavalyelőtt lezáró Phelps 20 hónap után versenyzett újra. A 28 éves, sokszoros világcsúcstartó amerikai, aki három olimpián nyert 22 medáljával a nyári játékok történetének legeredményesebb sportolójaként vonult vissza 2012-ben, 26 világbajnoki elsőséget szerzett, s egy aranyat rövidpályás vb-n is nyert. Arról, hogy újra edzésbe állt, tavaly októberben érkeztek az első hírek.