Ég és föld: döntetlen a görögök ellen

Szerző: shLétrehozva: 2010. szeptember 1. 17:44
Borzalmas játékkal csak 6-6-os döntetlent ért el a magyar férfi vízilabda-válogatott a megfiatalított Görögország ellen a vízilabda Európa-bajnokság A-csoportjának 3. fordulójában. A szerbek elleni gálát követően beragadtunk a rajtnál, hamar 3-0-s hátrányba kerültünk, amelyet csak a negyedik negyedre sikerült ledolgozni. Az elfogadható védekezésünkkel szemben támadójátékunk végig akadozott, így szinte örülni kell az egyetlen pontnak.

VÍZILABDA EURÓPA BAJNOKSÁG, B-CSOPORT, 3. FORDULÓ:
MAGYARORSZÁG-GÖRÖGORSZÁG 6-6 (0-3, 1-0, 3-1, 2-1)
Zágráb. Vezette: Stefano Riccitelli (olasz), Boris Margeta (szlovén)
MAGYAROSZÁG: Nagy V., SZÉCSI – Varga Dénes, BIROS 2, VARGA DÁNIEL 2, Hárai, HOSNYÁNSZKY 1, Madaras 1, Kis G., Szivós, Török, Vámos, Bundschuh, Szövetségi kapitány: Kemény Dénes.
GÖRÖGORSZÁG: Calinikisz, Galanidisz - Milonakisz, Papadogkonasz, Miralisz 1, Delakasz 1, Funtulisz 1, AFRUDAKISZ 2, Ncokasz, MURIKISZ 1, Miteludisz, Gunasz, Kolomvosz. Szövetségi kapitány: Anasztasziosz Dumpasz.
ÖSSZEFOGLALÓ:
Miután megtörtük a hatéves átkot és legyőztük Szerbiát, szinte ujjgyakorlatnak tűnt a görögök legyőzése, akiket déli szomszédunk az 1. fordulóban 13-5-re páholt el. Figyelmeztető jel lehetett a Kemény-legények számára, hogy júliusban felkészülési mérkőzésen 11-8-ra kaptunk ki aktuális ellenfelünktől.

Amennyire sziportkáztunk a szerbek ellen, olyannyira beragadtunk szerdán és alig öt perc elteltével 0-3-at mutatott az eredményjelző. Elaludtunk - gondoltuk ekkor, ám az álomból egészen a harmadik negyedig képtelenek voltunk felébredni. Ugyan hátul összekapta magát a magyar csapat, de elöl képtelen volt betalálni egészen a második felvonás harmadik percéig.

Folyamatosan közelítettünk, sőt a harmadik negyed végére kiegyenlítettünk, de Murikisz hajszálpontos lövése révén ismét a görögöknél volt az előny. Az utolsó nyolc percben fordítottunk, de támadójátékunk szenvedése megbosszulta magát, Funtulisz egyenlített, így értékes pontot csentek tőlünk Anasztasziosz Dumpasz fiai.

Egyelőre rapszodikus Kemény Dénes ifjú csapatának játéka, a döntetlen viszont nem jelent akkora tragédiát, hiszen továbbra is pontelőnnyel vezetjük a B-csoportot.
TOVÁBBI PROGRAM:
Magyarország–Oroszország - élőben a SportHíradón! (szept. 3., 13 óra)
Magyarország–Macedónia - ÉLŐben a SportHíradón! (szept. 5., 16:30 óra)
ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:
8.: Vége a mérkőzésnek, 6-6!
8.: Gól! Funtulisz emberelőnyből bevágta a labdát, kilenc másodperc maradt, Kemény Dénes kért időt. 6-6.
8.: Varga Dénes a jobb szélen megúszott, a kapu felé indult, elvették tőle a labdát.
6.: Szécsi újabb nagy védése, a gólvonalról tolta ki a labdát, ez sem volt benn, a görögök majd felrobbannak a kispadon.
6.: A görögök reklamáltak, valakit kiszórtak a kispadról, majd ahogy várható volt, tőlünk is, emberhátrányban leszünk, miután Dumpasz mester ellátta tanáccsal fiait.
5.: Gól! Varga Dániel távolról bombázott, a labda első góljához hasonlóan a felső lécről a gólvonalra pattant. A játékvezető megadta, de az ismétlésből látszik, pont nem volt bent. 6-5.
4.: Kontrát fújtak az ellenfélre, megindultuk, előbb eladtuk a labdát, utána Birosnak bepasszolt labda volt egy kicsit magas.
3.: Fáradni látszanak a görögök, legutóbb Kis Gábor lövésénél védett óriásit Galanidisz.
2.: Gól! Végre egy szépen kijátszott emberelőny! Ügyes passzolgatás végén Biros egy lóbálás után a bal alsóba pattintott. Hetedik gólja a tornán. 5-5.
2.: Miralisz a rövid alsót vette célba, Szécsi bravúrral hárított.
1.: Harmadszor hozták el a görögök a labdát.
4. negyed
8.: Az utolsó magyar akció végén Hosnyánszky vágta fölé a labdát, így utolértük a görögöket, de még mindig ők vezetnek.
8.: Gól! Éppen mikor lejárt volna emberhátrányunk, a görögök megjáratták a labdát és Murikisz a jobb felsőbe pattintott. 4-5.
8.: Anasztasziosz Dumpasz kért időt.
7.: Gól! Egyenlítettünk! Madaras előtt maradt hely a jobb oldalon, aki élt a lehetőséggel és a bal felsőbe bombázott. 4-4.
7.: Emberelőnyben Szécsi szépen védett egy bal oldali, rövidbe tartó lövést.
6.: Szivós nézelődött, majd feleslegesen lőtt, a blokkról éppen Galanidisz kezébe repült a labda.
6.: Gól! Biros kissé balról, a bal felsőbe bombázott. 3-4.
5.: Újabb eladott labda a másik oldalon, szenvedünk elöl.
5.: Ntoszkasz vágta fölé kétségbeesetten a labdát a támadóidő lejárta előtt másodpercekkel.
4.: Gól! Szivóst szórták ki, kapufát lőttek a görögök, Szécsi lenyomta ellenfelét a víz alá, így ötméteres, amelyet Afrudakisz bombázott a jobb felsőbe. 2-4.
2.: Kezdünk ébredezni, újabb blokk, 13 perce nem kaptunk gólt, igaz a másik oldalon sem sikerült a kapuba találnunk, Galanidisz védett.
2.: Gól! Biros szerzett labdát, emberelőnybe kerültünk, Hosnyánszky nézelődött, majd középről a jobb alsóba vágta a játékszert. 2-3.
1.: Ismét a görögök nyerték a ráúszást.
3. negyed
Szünet
8.: Védekezésünk összeállt, ám támadásban rengeteget hibázunk, így 1-0-ra nyertük a második negyedet, de ez édeskevés.
8.: Lejárt a görögök támadóideje, Milonakisz az utolsó pillanatban tüzelte, mellé.
7.: Kontra mindkét oldalon, az utolsó perc kezdődött.
6.: Szivós megúszott, jó labdát kapott, ám Galanidiszba vágta a labdát.
5.: Varga Dénest szórták ki, harmadik emberelőnyünk, kiegészültünk és mellé tüzeltek a görögök. Nyolc perce nem kaptunk gólt.
4.: Madaras úszott végig a medence jobb szélén, lőtt, de a blokkról mellé ment kísérlete.
3.: Gól! Varga Dániel megtörte a gólcsendet, a felső lécről éppen befelé pattant a labda. 1-3.
3.: Emberhátrányba kerültünk, kivédekeztük, Afrudakisz lövését Varga Dénes blokkolta.
1.: Megvan az ötödik lécet ért lövésünk, gólunk továbbra sincs.
1.: A görögök hozták el a labdát.
2. negyed
8.: A negyedik kapufánkkal zárult az első negyed, gól nélkül zártuk a játékrészt. Kemény Dénesnek gyorsan rendet kell tenni a fejekben.
7.: Hosnyánszky maga második, a csapat harmadik kapufáját lőtte, teljes a tanácstalanság magyar oldalon.
7.: Delakasz lövését Szécsi hárította.
6.: Megszereztük a görögöktől a labdát, a visszaúszásnál Afrudakiszt szórták ki, de emberelőnyből nem lett semmi, Hosnyánszkyra kontrát fújtak.
5.: Galanidisz védett távoli lövés után, nagyon észnél kell lennünk.
5.: Gól! Afrudakisz tökéletes ejtése a felső kapufáról hullott a kapuba. 0-3.
4.: Második kapufánkat lőttük, enerváltan játszunk.
2.: Gól! Emberelőnyből Delakasz vágta a labdát a jobb alsóba. 0-2.
1.: Gól! Nem védekeztünk jól és Szécsi is elmélázott,  így a labda a bal alsóban landolt. 0-1.
1.: Az első ráúszást a magyarok nyerték, de támadófalt miatt első támadásunk gól nélkül maradt.
1. negyed
1. Szerbia 3 2 0 1 35-24 11 6
2. Magyarország 2 2 0 0 19-14 5 6
4. Görögország 2 1 0 1 15-18 −3 3
16:30: Szikrázó napsütés fogadta a csapatokat Zágrábban, ennek ellenére alig-alig van néző a lelátón.
16:28: Van miért visszavágni a görögöknek, hiszen júliusban a siracusai felkészülési tornán meglepetésre legyőztek minket 11-8-ra.
16:26: Felcsendtültek a himnuszok, a játékosok egymást köszöntik, máris kezdődik az összecsapás.
16:22: A szerdai játéknap eddigi eredményei a következők: Oroszország-Szerbia 10:16, Törökország-Olaszország 4:9, Macedónia-Németország 7:8
16:18: Köszöntjük kedves Olvasóinkat, hamarosan vízbe szállnak Zágrábban férfi pólósaink Görögország ellen. Jó szórakozást kívánunk!