Vilanova: A Riazorban nehéz, főleg most

Létrehozva: 2012. október 19. 19:08
A Barcelona továbbra is foghíjas védelemmel, a közismerten oroszlánbarlangnak számító Riazorban, ráadásul a válogatott szünetet követően szerepel Deportivo La Corunánál a La Liga 8. fordulójában. Lesz nyolcból hét?

Spanyol szinten meglepően aktív volt a másodosztályt rekordot jelentő 91 ponttal megnyerő Deport, amely egyből visszajutott 2011-es búcsúja után. A tavalyi edzőváltás működött, lassú kezdés után karácsonykor már vezetett és nem nézett vissza. Az idény eleji várakozások szerint többre lesz képes, mint elkerülni a kiesést.

A szerzemények közül ki kell emelni a portugál válogatott Nelson Olivierát, aki szeptemberben megszerezte első gólját a nemzeti színekben. Carlos Marchena és Javier Camunas tapasztalatot hoz a csapatnak, de Evaldo, Abel Aguilar, Pizzi és Andrés Santos mind jó igazolásnak tűnik. A távozók közül ki kell emelni Diego Colottót és Claudio Morelt, akik miatt a védelem újraszervezést igényel, míg Andrés Guardado kiválása érzékeny veszteség. Rajtuk kívül Pablo Álvarez és Xisco is ment, de ennek ellenére is jó benyomást kelt az együttes.

A galíciaiak jól rajtoltak, négy forduló után veretlenül, 6 ponttal előkelő helyen tanyáztak. Azóta két nehezebb akadályt nem tudtak venni, így a Sevilla és a Real Madrid is kemény diónak bizonyult, majd az önbizalom hiánya visszaütött legutóbb, amikor a Rayo Vallecano győzte le. Így áll jelenleg kiesést jelentő 18. helyen. A szombatot két sérülttel várja, Manuel Pablo hosszú távú hiányzó, Abel Aguilar viszont várhatóan ott lesz a középpályán.

A Barcelonának a rekordot jelentő zsinórban hetedik bajnoki győzelem nem jött össze, de a Real Madrid ellen nyolcpontos előnyben a döntetlen végső soron nem rossz eredmény. Az elején lehetett volna rosszabb (kapufát úszott meg), a második félidőben akár jobb is (helyzetek, lövések alapján)... Végül maradt a 2-2.

Hiába a válogatott szünet, nem sokat javult a helyzet a sérültek terén a Nou Campban, Éric Abidal, Marc Muniesa és Isaac Cuenca továbbra is az oldalvonal mellől figyeli az idényt. Problémásabb, hogy a védelemből október elején három kezdőember dőlt ki, így sem Gerard Piqué, sem Carles Puyol, sem Dani Alves nem áll rendelkezésre. A pótlást a Clásicón óriási kapufát lövő Martín Montoya, és a középpálya védekező szekciójából hátrahívott Javier Mascherano és Alex Song oldja meg Jordi Alba mellett. Előrébb Lionel Messi és Alexis Sánchez annak ellenére kezdhetnek, hogy kedden éjjel még Chilében vb-selejteztek, így a spanyol négyesből (Xavi, Andrés Iniesta, Cesc Fabregas és Pedro) közül valaki a kispadra szorul. Azért is, mert Sergio Busquets helye garantált.

„Nincsenek könnyű mérkőzések, főleg nem a Depor otthonában és nem a válogatott szünet után. A Riazornak megvan a maga híre – kezdte szokásosan óvatos nyilatkozatát Tito Vilanova vezetőedző. – A lényeg, hogy a sérültek felépüljenek, mert akkor tudom elkezdeni rotálni a csapatot úgy, ahogyan szeretném. Legalább a nemzeti tizeneggyel szerepeltek időben visszatértek, így rendesen tudtunk edzeni - már ez is valami."

A Barcelona várható kezdőcsapata: Valdés - Montoya, Mascherano, Song, Alba - Iniesta, Busquets, Xavi - Sánchez, Messi, Pedro.