Sneijder kiejtette a BL-ből a Juventust

Szerző: SHLétrehozva: 2013. december 11. 15:20
A csoportköröket sem élte túl a Juventus a Bajnokok Ligájában, miután Isztambulban 1-0-s vereséget szenvedett a török Galatasaray-tól, amely így egy ponttal megelőzte a B-csoportban. A tegnap félbeszakított meccs pályája ma sem volt jobb, sőt, zuhogott a hó, ráadásul a hómunkások állítólag nem ugyanúgy takarították le a havat mindkét térfélről. Az utolsó percekben Wesley Sneijder büntetett, és a 16 közé lőtte Roberto Mancini csapatát, a Juve az Európa-ligában folytathatja.

UEFA BAJNOKOK LIGÁJA, 2013/2014

B-CSOPORT, 6. FORDULÓ:
GALATASARAY (török) - JUVENTUS (olasz) 1-0 (0-0)
Isztambul, Türk Telekom Arena, V.: Pedro Proenca (portugál)

GALATASARAY: Muslera - Chedjou, Kaya, Gökhan Zan - Eboué (Umut Bulut 81.), Melo, Selcuk Inan (csk), Riera - Sneijder (Gülselam 90+2.) - Yilmaz, Drogba Vezetőedző: Roberto Mancini
Cserék: Ceylan (kapus), Nounkeu, Gülselam, Bruma, Kurtulus, Colak, Umut Bulut

JUVENTUS: Buffon (csk) - Barzagli, Bonucci (Giovinco 90.), Chiellini - Lichtsteiner, Vidal, Pogba, Marchisio (Quegliarella 87.), Asamoah - Llorente, Tévez Vezetőedző: Antonio Conte
Cserék: Storari (kapus), Cáceres, Ogbonna, Isla, Padoin, Quagliarella, Giovinco

Gólszerző: Sneijder (85.)
Sárga lap:
Sneijder (77.), Umut Bulut (89.), Muslera (90+1.), ill. Marchisio (18.), Tévez (59.)

A B-CSOPORT VÉGEREDMÉNYE
1. Real Madrid 6 5 1 0 20-5 16 pont
3. Galatasaray 6 2 1 3 8-14 7 pont
3. Juventus 6 1 3 2 9-9 6 pont
4. FC Köbenhavn 6 1 1 4 4-13 4 pont
ONLINE KÖZVETÍTÉS

90+4. perc Vége a mérkőzésnek.

90+3. perc Didier Drogba csinál meg egy veszélyes helyzetet, kimarad.

90. perc Hárpom perc lesz a hosszabbítás.

90. perc Antonio Conte két támadót is behoz az utolsó percekre, Fabio Quagliarellát és Sebastian Giovincót is.

89. perc Carlos Tévez végez el szabadrúgás, jó szögből, de nem lesz belőle semmi. Viszont a törökök előtte perceki cirkuszolnak, húzzák az időt.

85. perc GÓÓÓÓÓÓÓÓÓL! Vezet a Galatasaray! Wesley Sneijder tör be a 16-oson belülre Didier Drogba lefejelt labdájával, majd rövid vezetés után laposan kilövi a hosszú sarkot, Leonardo Bonucci lábai között. A vetődő Gianluigi Buffon nem éri el. 1-0

84. perc Wesley Sneijder lő, a kaput célozza, a lelátót találja el.

83. perc Nem bekkel a Juve, az biztos. Claudio Marchisio ível be a kapu elé, Giorgio Chiellini méterekkel fejel mellé.

81. perc Támadó jellegú csere a Galatasaray-nál, Emmanuel Eboué helyére Umut Bulut érkezik.

80. perc Megint Fernando Muselra, bátran vetődik ki Fernando Llorente elé, és szedi fel előle a labdát.

79. perc Claudio Marchisio lő laposan kapura egy visszagurtott labdát, Fernando Muslera vetődve megfogja.

77. perc Carlos Tévez tör be remek csellel a tizanhatoson belülre, de hosszan szökteti magát. Wesley Sneijder kap sárga lpaot, mert rátartott Paul Pogba lábára.

74. perc Carlos Tévez végez el kis szögletet, ráteszi az érkező Leonardo Bonucci lábára, aki jobbról, kapásból mellélő.

70. perc Fernando Llorente kap remek labdát, de beviszi három védő közé, akik el is veszik.

67. perc Egy szép témadás végén Kwadwo Asamoah lő 24 méterről, de gyengére sikeredik, így Fernando Muslera könnyedén felszedi.

59. perc Didier Drogba lő egy szabadrúgást a sorfalba, Carlos Tévez pedig sárga lapot kap, mert kézzel hárít a sorfalban.

57. perc Didier Drogba vezeti a labdát a 16-os előtt, majd 16 méterről lő, Gianluigi Buffon azonban le tud érni és hárít. Szenzációs védés volt, ráadásul takarásból.

56. perc Wesley Sneijder lő lendületből 17 méterlő, méterekkel mellé.

51. perc Leonardo Bonucci szerez labdát, majd észreveszi, hogy Fernando Muslera kinn áll a kapujából. 40 méterről kapura emel, de a labda magasan fölészáll.

49. perc Paul Pogba csavar 25 méterről kapura, de Fernando Muslera megfogja a középre tartó labdát.

48. perc Emmanuel Eboué marad lenn a földön egy ütközés során, de fél perc alatt rendbejön, és visszatér.

46. perc Elkezdődött a második félidő.

Szünet.

45+1. perc Carlos Tévez 10 méteres csúszásával vége az első félidőnek.

45. perc Egy perc lesz a hosszabbítás.

41. perc Carlos Tévez kap remek passzt a labdát két védő szorításában is megtartó Fernando Llorentétől, de a védője követi, nem hagyja, az argentin pedig megcsúszik és 6 méterről mellélő.

39. perc Fernando Llorente löki el Semih Kayat, és egyedül törhetne kapura, a partjelző azonban lefújja.

38. perc Labdát váltanak a bírók, a fehér helyett előkerül a piros, hogy azt jobban lehessen látni a szakadó hóban, és az egyre fehérebb pályán.

35. perc Az első szöglet ma, miután Stephan Lichtsteiner beadása kipattan egy védőről. Carlos Tévez kicsi sarokrúgása után elpasszolgatják a vendégek.

31. perc Játékvezetői labdával folytatódik a meccs, a Galatasaray kezd. Emmanuel Eboué csak akkor jöhet vissza, ha már játékban van a labda. Ma is zuhog a hó Isztambulban, a körülmények kemények.

13:00 Köszöntjük Kedves Olvasóinkat! Egy óra múlva folytatódik a tegnap este havazás miatt - éppen egy bedobásnál - félbeszakított Galatasaray - Juventus Bajnokok Ligája-csoportmeccs, a 31. perctől.