Ribéry elintézte a Schalkét, 2. a Bayern

Szerző: SHLétrehozva: 2012. február 26. 17:19
VIDEÓ! Kaiser Franck szállította a sikert a Bundesliga 23. fordulójának vasárnapi rangadóján, ahol a Bayern 2-0-s, nagyon sima győzelmet aratott a Schalke 04 együttese ellen. Mindkét félidőre jutott egy-egy Ribéry-gól. Az eredmény a Királykékekre nézve hízelgő. A bajorok ezzel kihasználták a Mönchengladbach botlását, és felkapaszkodtak a tabella második helyére, a címvédő Borussia Dortmund mögé.

BUNDESLIGA, 23. FORDULÓ

BAYERN MÜNCHEN-SCHALKE 2-0 (1-0)
München, Allianz Arena, vezette: Michael Weiner.

BAYERN: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber, Lahm - Luiz Gustavo, Alaba - Robben, T. Müller (Tyimoscsuk, 89.), Ribéry - Gomez (Olic, 72.). Vezetőedző: Jupp Heynckes.
Cserepad: Butt, Can, Pranjic, Kroos, Tymoscsuk, Olic, Petersen.

SCHALKE: Hildebrand - Höwedes, Papadopulosz, Metzelder (Ucsida, 84.), Fuchs - Matip (Holtby, 65.), Höger - Farfán, Raúl, Draxler (Obasi, 57.) - Huntelaar. Vezetőedző: Huub Stevens.
Cserepad: Schober, Ucsida, Moritz, Holtby, Marica, Obasi, Pukki.

Gólszerző: Ribéry (36., 55.)

Sárga lap: Fuchs (21.), Höger (25.)

A hamburgi és a freiburgi botlás után ismét magára talált a Bayern, a legjobbkor, hiszen a Schalke elleni győzelemmel közvetlen üldözőjét sikerült leráznia.

A hétközben, Bázelben is otthagyta a fogát a Heynckes-csapat, de a kudarc nem hagyott nyomot rajta, legalábbis ennek lehettek tanúja az Allianz Arenába kilátogató nézősereg.

Hidebrandnak már az első tíz percben is akadt bőven munkája, Ribéry mellett ő volt a meccs egyik legjobbja, de a francia két megmozdulásával szemben is tehetetlen volt.

A különbség jóval nagyobb is lehetett volna, ha Müller vagy Robben egy kicsit szerencsésesbb. Huub Stevens mottója, hogy "a kivárásra játszunk, hátha rossz napot fog ki a Bayern és lesújtunk" nem jött be, a Schalke ezen az estén nagyon halvány teljítményt nyújtott, és teljesen megérdemelten szenvedett vereséget.

92.: Vége a mérkőzésnek! BAYERN-SCHALKE 2-0

90.: Egy perc.

89.: Csere: Müller helyett Tyimoscsuk.

88.: Robben-Hildebrand párbaj, oldalra hárított a kapus. 14-ről, a levegőből, kapásból suhintott a holland.

84.: Csere: Metzelder helyett Ucsida.

73.: Olic rögtön gólt szerzett, de lesről! Robben szabadrúgását Müller csúsztatta hozzá, fejjel továbbított a hálóba.

72.: Csere: Gomez helyett Olic.

65.: Csere: Matip helyett Holtby.

57.: Csere: Draxler helyett Obasi.

55.. GÓÓÓÓL!!! RIBÉRY!!! Müllerrel kényszerítőzött, sarokkal tette maga elé, és 13 méterről vágta a hálóba, Papadopuloszról ment be, Hildebrandnak esélye sem volt. 2-0

48.: Gomez lőtt oldalhálóba, a következő akcióból pedig Robben bólintott a léc fölé Ribéry éles beadásából.

47.: Hektikus kezdés, Robben beadása után Badstuber fejelt a kapufára, az ellentámadsból pedig Matip került nagy helyzetbe, de nemcsak Neuer, a kapu mellett is ellőtt.

46.: Folytatááás!!! Csere nincs.

45.: Vége a félidőnek!

44.: Fuchsnak készítették le, 17 méterről ágyúzott kevéssel a léc fölé. Aztán Lahm 12 méteres lövését kellett hárítania Hidebrabndnak a túloldalon.

40.: Müller közeli fejesébe tudott belekapni Hildebrand, Badstubert annyira meglepte a kipattanó, hogy nem tudta a kapuba korotni!

37.: Ribéry kapott sárga lapot önneplésért.

36.: GÓÓÓÓL!!! RIBÉRY!!! A balösszekötő helyén viharzott el, karatés moztdulattal átesernyőzte Hildebrandot, és az üres kapuba gurított 16 méterről. 1-0

31.: Müller tört be jobbról, bevágta a kapu elé, Farfán tisztázott kétségbeesetten Ribéry elől.

25.: Höger rossz ütemű becsúszása Boatengen, ez is sárga.

24.: Robben kígyózott be, aztán Müllerhez pattant a labda, aki fordulásból pörgetett el a hosszú alsó mellé. Benne volt a gól.

21.: Fuchs borította fel Rafinhát, sárga lap.

8.: Háromszor is védenie kellett Hildebrandnak egy percen belül: előbb Müller lőhetett szabadon 11 méterről, majd a kipattanóból Robben, egy perc múlva ismét a holland szélső, a szokásos magánszám lövéssel befejezve, a kapus nem a legjobb helyre paskolta, de megúszta.

1.: ELKEZDŐDÖTT!