Reménytelenül búcsúzott a Debrecen

Létrehozva: 2012. augusztus 7. 22:22
Az első félidőben gólt kapva, kapura sem lőve, a másodikban pedig egy kiállítással és második benyelt találattal szinte reménytelenül búcsúzott a BATE Boriszov ellen a Debrecen a Bajnokok Ligájától, a 3. selejtezőkörben-

LABDARÚGÓ BAJNOKOK LIGÁJA, 3. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ:

DEBRECEN-BATE BORISZOV 0-2 (0-1) (továbbjutott a BATE 3-1-es összesítésben)

Nyíregyháza, Sóstói Stadion. Vezette: Liani (izraeli)

DEBRECEN: Verpecz - Nikolov, Simac (Máté 84.), Mészáros, Korhut - L. Ramos -  Nagy Z. (Sidibe 46.), Szakály P., Bódi Á., Yannick (Rezes 65.) - Coulibaly. Vezetőedző: Kondás Elemér. Kispad: Polekszics, Máté P., Rezes, Kulcsár T., Sidibe, Spitzmüller, Lucas

BATE BORISZOV: Gorbunov - Poljakov, Radkov, M. Simics, Bordacsov - Volodko - Oleknovics, Baha (Jurjevics 46.), A. Hleb, Mozolevszkij - Rogyionov (Pavlov 64.). Vezetőedző: Viktor Goncsarenko. Kispad: Soroko, Jurjevics, Koncevoj, Bressan, A. Pavlov, Rugyik, Vasziljuk

Gólszerző: Mozolevszkij (25.), Volodko (59.)

Sárga lap: Korhut (12.), Coulibaly (43.), Mészáros (45.), Nikolov (52.), ill. Simics (60.), Radkov (82.)

Piros lap: Nikolov (57.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

A biztató kinti játék után nem sok pozitívumot lehetett felfedezni a játékban: sokkal agresszívebben kezdett a vendéggárda. A fehérorosz bajnok sorra vezette támadásait, amelyek rendre veszélyt jelentettek. A 25. percben egy gyors támadás végén Verpecz mellett lőtt a hálóba a kiváló ütemben kilépő Mozolevszkij.

A szünetben Kondás Elemér Sidibét küldte be, de a hátrányban lévő debreceni csapat támadójátéka a gólerős csatártól sem javult. Az újabb fehérorosz találat megpecsételte a DVSC sorsát. A hajdúságiaknál senki nem volt, aki a hátára vette volna a csapatot és fazont szabott volna a játéknak.

A vendégek érettebb futballal jutottak tovább, az ezúttal tudása alatt teljesítő magyar aranyérmessel szemben, amely Nikolov fegyelmezetlenségét követően, több mint harminc percet emberhátrányban játszott.

A párharc elbukása azt jelenti, hogy a Debrecen az Európa-liga utolsó selejtezőkörébe kerül át. Az ottani ellenfél a pénteki, nyoni sorsoláson derül ki.

ÉLŐ KÖZVETÍTÉS:

93.: Vége a mérkőzésnek.

90.: Három perc ráadás.

88.: Hleb hibázott ziccert,

84.: Simac lába sérült meg, Máté folytatja a helyén.

82.: Radkov kapott egy sárgát, Sidibét fogta meg.

79.: Bódi bombázta el a semmibe jó 22 méterről.

76.: Legalább némi támadás a magyar bajnoktól, még akkor is biztató, ha három gól kellene.

75.: Coulibaly jobbról próbálta meg, Gorbunov lábbal védett.

74.: Gorbunovnak a léc segített, Rezes csinált meg két cselt, majd jobbal nagy lövése a kapusról pattant kifelé.

69.: Letámadnak fehéroroszok, igazából már azt csinálnak, amit akarnak.

65.: Yannick helyén Rezes.

64.: Rogyionovot Pavlov váltotta.

63.: Tehetetlen a Loki, abszolút irányít a BATE.

60.: Simics az első vendég játékos sárga lappal.

59.: GÓÓÓLLL!!! Rögtön a gól után nem tudta Bódi felhozni a labdát, elvették tőle, Hlebnek túl sok ideje volt a bal oldalon, visszagurította Volodkónak, aki begurította 10 méterről a hosszúba. 0-2.

57.: Nikolov megkapta a másodikat egy lerántásért, 10 emberrel a Loki...

54.: Jobbos beadás csemege Verpecznek.

52.: Nikolov kapott sárgát, már a negyedik debreceni.

51.: Semmi extra eddig - sajnos...

46.: Sidibe Nagy Zoltánt váltotta.

46.: Baha helyén Jurjevics a pályán.

46.: A Loki folytatta.

45+1.: Vége a félidőnek, a bíró többet fúj oda, de ettől függetlenül szenved a Loki és bajban van...

45.: Még egy sárga, megint reklamálásért, közellenség lesz Liani.

43.: Coulibaly sárgát kapott - szövegelt. Következetlenül vezeti az izraeli a mérkőzést.

36.: Mozolevszkijnek volt lesen, de megint ott volt az üres terület.

33.: BATE-helyzet: Rogyjonov ment el jobbra, visszatette Volodkónak, aki elrontotta a lövést.

30.: Nem tudom érdemben reagálni a gólra a Loki, támadásban veszélytelen továbbra is.

25.: GÓÓÓLLL!!! Rogyionovtól, jobbról érkezett a lapos passz Mozolevszkijhez, aki védőjét megelőzve gurított a rosszul kimozdult Verpecz mellett a kapu közepébe úgy 12 méterről. Továbbjutásra áll a BATE. 0-1.

22.: Hleb tette vissza lövésre, de veszélytelen volt Mozolevszkijtől.

21.: Visszahúzódik a Debrecen, a BATE eddig inkább kevesebb sikerrel próbálkozik.

20.: Korhut beadását csúsztatta meg veszélytelenül Szakály 16 méterről.

18.: Mozolevszkij maradt le éppen egy balos beadásról. Magas volt a labda.

18.: Coulibaly esett el látványosan a tizenhatos jobb oldalán, de nincs büntető.

15.: Korhut szabálytalankodott megint, neki nagyon óvatosnak kell lenni innentől.

15.: Volodko jobbos beadását Verpecz húzta le.

12.: Korhut elkésett becsúszása ért sárga lapot.

11.: Yannick 17 méterről jóval mellé és fölé durrantott.

8.: Radkov hagyott ki óriási helyzetet a kapu torkából, a labdát az alapvonalról kanalazták vissza.

1.: Kékben a vendégek, fehérben a hazaiak.

1.: A BATE kezdte.

20:20: A Napi tuti elemzéssek készült, nézd meg, mire jutott és mire fogadott!

20:00: Köszöntjük kedves Olvasóinkat a Debrecen sorsdöntő visszavágóján! Jó szórakozást!