Real-botrány és -vereség Málagában

Létrehozva: 2012. december 22. 21:52
A Málaga megtörve 29 éves átkát legyőzte szombaton a Real Madridot a La Liga 17. fordulójában, ezzel három pontra megközelítette riválisát a harmadik helyen. A királyiak az újabb pofont úgy kapták, hogy Iker Casillast 9 szezon után először száműzték taktikai okból a kispadra, de Antonio Adánon nem sok múlott. A címvédő már most 16 pontos hátrányt szedett össze a Barcelona mögött és 7-tel követi a városi rivális Atléticót. Botrány.

LA LIGA, 17. FORDULÓ:

MÁLAGA-REAL MADRID 3-2 (0-0)

Málaga, La Roseleda. Vezette: Fernández Fernández.

MÁLAGA: Caballero - Jesús Gámez, Sergio Sánchez, Demichelis, Monreal - Isco, Camacho, Portillo (Iturra 70.), Eliseu - Joaquín (Fernández 83.), Saviola (Santa Cruz 65.). Vezetőedző: Manuel Pellegrini. Kispad: Kameni, Onyewu, Iturra, Duda, Bouanotte, S. Fernández, Cruz.

REAL MADRID: Adán - Arbeloa (Callejón 58.), Pepe, Sergio Ramos, Essien - Xabi Alonso (Modric 77.), Khedira - Di María (Kaká 64.), C. Ronaldo, Özil - Benzema. Vezetőedző: José Mourinho. Kispad: Casillas, Nacho, Carvalho, Kaká, Modric, Callejón, Morata.

Gólszerző: Isco (49.), Santa Cruz (73., 76.), ill. Sánchez (66. - öngól), Benzema (82.)

Sárga lap: Joaquín (83.), ill. Ramos (29.), Özil (74.), Pepe (80.), Khedira (92.)

ÖSSZEFOGLALÓ:

A Celta Vigo elleni kupavereség és az Espanyollal játszott kínos hazai 2-2 után felköthette a gatyát a Real Madrid, hiszen a hónapok óta csúszó fizetések ellenére óriási őszt produkáló Málagához látogatott. Az amúgy is nyugtalan királyi hangulatot csak tovább borzolta a hivatalos kezdő megjelenése, és Iker Casillas kihagyása, amely kilenc éve példátlan, vagyis nem pihentetés, henem taktikai döntés miatt kénytelen a padra leülni. Antonio Adán védett.

Az első percek alapján azonban úgy tűnt, hogy a tavalyi 4-0-s eredmény ismétlődhet meg a La Rosaledában, rögtön egy Ronaldo-lövés, majd a hazai kapu körül folyó futballt láthatott a közönség. Ha nem is ennyire intenzíven, de jobbára vendég fölénnyel telt az első félidő, a Málagának egy jobb 5 perce volt, de kapura tartó lövése egészen a szünetig nem, igaz a másik oldalon sem akadt valami túl sok, és főleg veszélyes nem.

A második 45 percre a semmiből nagyot fordult a kocka, a kék-fehérek mintha vért ittak volna, úgy nekirontottak a bajnoknak, és az első 10 percben négy-öt lövéssel tesztelték Adánt, míg néhányszor csak centikkel nézték el a két felső sarkot. Egy gólt szereztek, pedig többet is tudtak volna, amelyet a lassan magához térő Real a félidő közepén büntetett. Ekkor úgy tűnt, hogy fordíthat, ám ehelyett a fellazult védelmét kétszer mattolta a csereként beállt Santa Cruz úgy, hogy az amúgy jól teljesítő ifjú kapus legfeljebb a másodikban volt benne, de abban sem nagyon. A hajrában egy védelmi hibát kihasználva Benzema szépített, azonban újabb gól már nem volt benne a zöldmezesek játékában.

Zsinórban harmadik tétmérkőzésén maradt nyeretlen a Real, amely ezzel a vereséggel szinte biztosan elbukta a címvédést, és még a második helyért is pedáloznia kellhet majd, a Málaga ráadásul alig két pontra követi a negyedik helyen. Mindez az idény eleji kilátásokat elnézve hatalmas csalódás, de a riválisok őszi teljesítményét is dicséri.